Huracan STO חודר אל איחוד האמירויות

3
Huracan STO חודר אל איחוד האמירויות

‘מבוסס על סיפור אמיתי’. כך נכתב בכרטיס ההזמנה על הדגם שעמד להיחשף. הסיפור האמיתי שאליו התייחסו היה הניצחונות המדהימים והאגדיים של למבורגיני בדייטונה במשך שלוש שנים רצופות מ-2018 עד 2020. הלקחים שנגרדו מהמסלול שימשו להצבה ולשינוי הדגם שהופיע זה עתה בדובאי, וסימן את הנחיתה של Lamborghini Huracán STO במזרח התיכון.

המידות: LXWXH 4549 מ”מ x 2236 עם מראות x 1220 מ”מ | בסיס גלגלים 2620 מ”מ | גלגלי “20 | מעגל מפנה 11.5 מ’ | משקל יבש 1339 ק”ג | חלוקת משקל מלפנים: מאחור 41:59

סטטיסטיקות ביצועים: מנוע 5.2L V10 | תיבת 7 הילוכים LDF כפולת מצמד | הנעה אחורית | 640 כ”ס, מומנט של 565 ננומטר ב-6,500 סל”ד | יחס משקל להספק: 2.09 ק”ג/כ”ס | תאוצה מ-0-100 קמ”ש ב-3.0 שניות, 0 – 200 קמ”ש ב-9.0 שניות | מהירות מרבית 310 קמ”ש | בלימה 100 קמ”ש-0 ב-30.0 מטר, 200 קמ”ש-0 ב-110.0 מטר | פליטות: יורו 6 רמה 3 | כריות אוויר: דו-שלבי קדמי וצדי בגודל מלא. כריות אוויר לברכיים בשווקים ספציפיים | בלמים: בלמי CCM-R (בלמי מירוץ קרמי פחמן)

מחיר למבורגיני Huracan STO

קודם כל. מה מייצג STO? Super Trofeo Omologata. למה? מכיוון שמדובר במכונית סופר ספורטיבית שהומלגה לכביש ובהשראת מורשת המירוצים של סדרת מירוצי ה-Huracán Super Trofeo EVO של Lamborghini Squadra Corse, כמו גם שלוש פעמים זכייה ב-24 שעות של דייטונה ופעמיים 12 שעות. של Huracán GT3 EVO זוכה Sebring.

מעניין שהתפוקה קצרה ממש מזו של EVO. עם מנוע ה-5.2 ל’ V10 המפיק 640 כ”ס ב-8,000 סל”ד ו-565 ננומטר ב-6,500 סל”ד, ההנעה האחורית Huracán STO מספקת תאוצה מלהיבה של 0-100 קמ”ש ב-3.0 שניות ומהירות מרבית של 310 קמ”ש. . לסיכום הפילוסופיה שלה, Huracán STO שואפת לספק את הרגש של חווית מסלול בכל נסיעה בכביש. עוזרים לו להשיג יעילות אווירודינמית מעולה, שימוש נרחב בחומרים קלים, היגוי בלתי מוגבל וביצועי בלימה מהשורה הראשונה.

[Watch the launch spot 360º video and report from the “Daytona corridor”]

מסלול למבורגיני Huracan STO

איזו חיה היא ה-STO החדש? שמע את זה מפי הסוסים:

“ה-Huracán STO הוא הגלגול הטהור ביותר של מורשת Lamborghini Squadra Corse, המעביר ישירות טכנולוגיות מה-Huracán Super Trofeo EVO ונשען על ההישג הייחודי של Huracán GT3 EVO של זכייה שלוש פעמים ברציפות בדייטונה 24 שעות,” אמר יו”ר ומנכ”ל Automobili Lamborghini, Stefano Domenicali. מאוריציו רג’יאני, מנהל טכני ראשי הוסיף: “ה-Huracán STO מספקת את כל ההתרגשות של מכונית סופר ספורטיבית מאוזנת להפליא, קלת משקל ואירודינמית, משקפת את תחושת הנהיגה וההתרגשות של Super Trofeo, ומתוכננת בצורה מושלמת למסלולים התובעניים ביותר בעולם אך נוצרה עבור הכביש. הפתרונות הטכניים והאינטליגנציה הנרחבים שנרכשו מתוכניות ה-Super Trofeo והן מ-GT3 שלנו שוכללו והתגלמו ב-Huracán STO, מה שמאפשר לטייס לחוות את הרגשות של נהג מירוצים, מדי יום, במכונית סופר ספורטיבית של למבורגיני חוקית לכביש המסוגלת לקחת שיאי הקפות.”

למבורגיני הוראקן STO דייטונה

אווירודינמיקה עיצובית

ה-Huracán STO מגלם את העיקרון שעיצוב למבורגיני תמיד עוקב אחר הפונקציה: תקף אפילו יותר עבור מכונית הומולוגית ברחוב בהשראת מכונית מירוץ.

מכסה המנוע הקדמי, הפגושים והפגוש הקדמי נקראים יחד ‘קופנגו’ – מילה שנוצרה על ידי מהנדסי למבורגיני בשילוב ה’קופאנו’ (מכסה המנוע) וה’פאראפנגו’ (פגוש) כולל הפגוש הקדמי, בהשראת הלמבורגיני מיורה ו עדכנית יותר של Sesto Elemento. הוא לא רק קל משקל מכיוון שהוא עשוי מסיבי פחמן, אלא גם תכונת גישה חוסכת זמן בספורט מוטורי. בסרטון, ניתן לראות את הרחבה של שלושה באחד נפתחת מקדימה כאחת, וחושף שטח אחסון קל של 38 ליטר במכונית האחורית בעלת מנוע אמצע.

תעלות אוויר חדשות, מפצל קדמי וצורת הקופאנגו דוחפת את זרימת האוויר דרך הרדיאטור, דרך המפזר האחורי ומסביב לבית הגלגלים, הם פועלים להגברת כוח הירידה ולהפחתת הגרר.

פגוש אחורי חדש שמקורו ב-Super Trofeo EVO משיג הן צמצום השטח הקדמי של המכונית ולכן את הגרר, תוך הגדלת כוח הירידה מאחור והיעילות האווירודינמית הכוללת של המכונית. כניסת אוויר של NACA המשולבת בפגוש האחורי של ה-STO משמש ככניסת אוויר למנוע.

הלמבורגיני Huracán STOיש לו אלמנטים אווירודינמיים מעניינים הבולטים לאורך גופו – כמו כף האוויר וסנפיר הכריש!

מכסה מנוע אחורי עם כף אוויר

עיצוב מכסה המנוע האחורי המתוקן כולל סקופ אוויר משולב לשיפור קירור האוויר בחלק התחתון האחורי. מסיטי אוויר ייעודיים, המשולבים במסגרת מכסה המנוע האחורי, מנהלים את זרימת האוויר הנכנסת המשמעותית מהשנורקל בהתאם לצרכי ויסות הטמפרטורה של המנוע ויציאת הפליטה.

סנפיר כריש

‘סנפיר כריש’ משולב במכסה המנוע האחורי משפר את היכולות הדינמיות של ה-STO, במיוחד בעת פניות שבמהלכן רמות הלחץ השונות שנוצרות על ידי האוויר הנכנס משני צידי הסנפיר יוצרות השפעה חיובית על יציבות הפיתול. הסנפיר גם עוזר ליישר את זרימת האוויר על הכנף, מה שהופך את הכנף ליעילה עוד יותר במהלך פניות.

תוצאה אווירודינמית

ה-Huracán STO משיגה את הרמה הגבוהה ביותר של כוח כלפי מטה בכיתה שלו עם האיזון האווירי הטוב ביותר עבור מכונית הנעה אחורית, כאשר אספקת עומס אווירודינמי מעולה מהווה גורם מפתח בביצועי הפנייה המשופרים שלה. יעילות זרימת האוויר הכוללת משופרת ב-37% והושג כוח כלפי מטה טוב יותר ב-53% מה-Huracán Performante.

אפשרויות קלות משקל

Huracán STO משתמש בסיבי פחמן ביותר מ-75% מהפנלים החיצוניים שלו. מבנים מורכבים המיוצרים כרכיב בודד לא רק מגבירים את השלמות אלא גם מפחיתים משקל באמצעות פחות נקודות קיבוע. עבור הפגוש האחורי, נעשה שימוש בטכניקת ‘סנדוויץ’ של סיבי פחמן המשמשת בתעשיית התעופה והחלל, המאפשרת ל-Huracán STO להשתמש ב-25% פחות חומר סיבי פחמן תוך שמירה על אותה קשיחות מבנית. במשקל יבש של 1,339 ק”ג, משקל ה-Huracán STO הוא 43 ק”ג פחות מה-Huracán Performante קל המשקל. לשם השוואה, השמשה הקדמית קלה יותר ב-20% וחישוקי מגנזיום משמשים על הגלגלים ליחס חוזק-משקל אפילו טוב יותר מסגסוגות אלומיניום.

ממשק מכונה אנושית בתא STO

מכונית מירוץ בנשמה

אפילו כשהיא הומלגה לכביש, ה-STO מספקת את כל הרגש של מכונית מירוץ עם מסלול גלגלים מוגבר, תותב מתלים קשיח יותר, מוטות נגד גלגול ספציפיים ומגני רייד 2.0 של למבורגיני. המנוע כויל לתחושת מירוצים ספורטיבית ומגיבה מאוד, עם תחושה ישירה של דוושה למצערת וחדות צליל מנוע משופרת בסיבובים גבוהים, הנתמכת במידה רבה על ידי העברת הילוכים מגיבה ומהירה במיוחד.

זו הפעם הראשונה שלמבורגיני הנעה אחורית זוכה להיגוי אחורי, ועם יחס היגוי ישיר וקבוע יותר, הנהג נמצא בקשר מלא עם האספלט עם פידבק בקצות אצבעותיו. עם היכולת שלו לפנות מהר יותר תוך מיקסום האחיזה ביציאה, ה-Huracán STO מאשר שמרוצים מנצחים בפינות ולא בישרים.

שלושה מצבי נהיגה חדשים של ANIMA

STO כברירת מחדל, מיועד לנהיגת כביש והנאה בכבישים מתעקלים עם הגדרת מתלים מוכוונת כביש. ניתן לכבות את ה-ESC להנאה מירבית בנהיגה תוך תמיכה בנהג.

מצב Trofeo מייעל את כל המערכות לאספלט יבש ולזמני ההקפה המהירים ביותר במסלול. הדינמיקה של הרכב מבטיחה ביצועים מרביים באמצעות וקטור מומנט ייעודי ואסטרטגיות בקרת אחיזה בביצועים.

מצב Pioggia (גשם) מייעל את בקרת המשיכה, וקטור מומנט, היגוי גלגלים אחוריים ו-ABS על אספלט רטוב.

בְּלִימָה

דיסקים CCM-R מספקים מוליכות תרמית גבוהה פי 4 מאשר CCB מסורתי. עמידות המתח גבוהה ב-60%, עם עוצמת הבלמים המקסימלית משופרת ב-25% והאטה האורך ב-7%.

פנים Huracán STO

שימוש נרחב בתכונות סיבי פחמן בכל תא הטייס, כולל מושבי ספורט בסיבי פחמן מלאים; פנים אלקנטרה עם פחמן של למבורגיני; שטיחים הוסרו והוחלפו על ידי שטיחים מסיבי פחמן; ואת לוחות הדלת הקלים מסיבי פחמן עם תפס דלת כפותחן.

קשת אחורית טיטניום עם חגורות בטיחות בעלות ארבע נקודות ותא מטען קדמי שעוצב לאחרונה לאחסון קסדה, הן תכונות מתחשבות במסלול המירוצים.

תכונה גרפית חדשה של ממשק מכונה אנושית (HMI) במסך המגע של Huracán מנהלת את פונקציות המכונית. טייסים הנוהגים ב-Huracán STO שלהם על מסלולי מירוצים יכולים לנטר ולתעד את הביצועים שלהם ולנתח את הנתונים באמצעות אפליקציית Lamborghini UNICA.

הבעלים של Huracán STO יכולים להתאים באופן מלא הן את החלק החיצוני והן הפנימי של מכונית המירוץ שלהם על הכביש באמצעות תוכנית התאמה אישית עשירה של Ad Personam, עם שילובי צבע וחיפוי בלתי מוגבלים, כמו גם ויניל בסגנון מרוץ. אחרי הכל, מכוניות המירוץ Huracán Super Trofeo מסתדרות בצבעים ובעיצובים הייחודיים שלהן על רשת הזינוק. צבע ההשקה של Blu Laufey ו-Arancio California ממחיש את רוח המירוצים הצעירה והספורטיבית של Huracán STO.

סקירת Lamborghini Huracan STO איחוד האמירויות הערביות

זמינות ומחיר

למבורגיני Huracán STO החדש מתומחרת בארה”ב בכ. 328,000 דולר לפני מס (מעל 1.2 מיליון דירהם) יהיו זמינים ללקוחות החל מהרבעון השני של 2021.

פוסטים דומים

Leave a Reply