1969 פונטיאק GTO שופט – מכונית השרירים האמריקאית המקורית

3
1969 פונטיאק GTO שופט – מכונית השרירים האמריקאית המקורית

Gran Turismo Omologato או GTO, הפכה לשם נרדף למה שקרה להיות הדומיננטיות החזקה ביותר של מכוניות השרירים בכבישים האחוריים האמריקאיים ובכבישים המהירים כאחד. כשזה התעורר לחיים ב-1969, אף אחד לא ציפה להצלחה שפונטיאק עמדה להשיג עם שופט ה-GTO. מה שבא בעקבותיו בשנים הבאות יישאר בהיסטוריה כאבן דרך לקהילת מכוניות השרירים האמריקאיות.

שיעור היסטוריה קצר

ה-Pontiac GTO המקורית החלה בייצור בשנת 1964 והייתה לה הפעלה של עשר שנים עד תחילת 1974. ה-GTO נבנתה ושווקה כמכונית שרירים אגרסיבית מאוד, המתגאה במנוע הגדול שלה וקווי עיצוב ייחודיים.

פונטיאק GTO 64′ היה מלכתחילה מחליף משחק עבור דטרויט הממוקדת בתעשייה. זה היה רעיון פשוט למדי בבסיסו. פונטיאק התחילה עם טמפסט בינונית קלה ואז הטיחה את כל החלקים הכבדים הדרושים כדי לארח מנוע 389 בשרני, החזק ביותר באותה תקופה. הוסף את מיתוג המירוץ “GTO” לתערובת בתוספת נוחות יצור ספציפית לפונטיאק ויש לך מנצח.

ה-Pontiac GTO היה להיט מוחלט ובתוך זמן קצר המתחרים נרתעו להמציא את הגרסה הייחודית שלהם לקונספט החדש הזה. שנת 1969 נחשבת על ידי אנשים רבים כשנה הפורה ביותר בתעשיית הרכב האמריקאית, במיוחד כשמדובר במכוניות שרירים. המירוץ אחר מכונית הפוני הטובה ביותר מעולם לא היה כה צמוד ונלחם בין כל כך הרבה מתחרים.

בקיצור, הודות ל- Pontiac GTO משנת 1969, הצלחנו לראות גם דודג’ צ’ארג’ר R/T, פורד מוסטנג בוס 429, Yenko Nova SC427 או פלימות’ רואד ראנר המפורסם בצורת מה שאנחנו מכירים היום כתור הזהב של השרירים מכוניות. בואו נסתכל על מה הפך את הפונטיאק GTO משנת 1969, המכונה עז, כל כך מפורסמת להתבלט בקהל של כוכבים.

הנה בא השופט!

ככל הנראה, השופט המקורי נועד להיות מכונית שרירים חסכונית, כנראה זמינה רק בצבע יחיד ועם שטיחי גומי בסיסיים. אחרת, הוא תוכנן לארח את חבילות הביצועים הטובות ביותר הזמינות באותה עת.

קיים כאופציה של 332 דולר על הגג הקשיח של GTO או הגג הנפתח, השופט יכול לארוז אפילו יותר תכונות. מנוע ה-Ram Air III V8 הסטנדרטי בהספק 366 כ”ס היה משודך לתיבת הילוכים ידנית בעלת 3 הילוכים עם מעביר ידית Hurst T. עם זאת, זה הגיע עם המתלים הסטנדרטיים של GTO וזכוכית מירוץ.

לקבלת ביצועים נוספים, הקונים יכלו לבחור ב-Ram Air IV שעשה שימוש בעיצוב פקה מהפכני כדי לסחוט עד 370 כ”ס. עם זאת, זה היה צריך להיות תמיד מעל 3,000 סל”ד כדי לקבל את הכוח לגלגלים וגם ה-4 הילוכים הידני לא היה הטוב ביותר בעסק. 4 ההילוכים האוטומטיים לצד בלמי דיסק קדמיים והגה כוח היו בחירה טובה בהרבה עבור השופט של פונטיאק GTO.

מבחוץ בלט בקהל הספוילר האחורי הייחודי, מלווה באותו צבע קרוסלה אדום, המוכר על ידי שברולט בשם האגר כתום. לאורך הספויילר בסיפון האחורי הגיעו מד טכומטר מוזר המותקן על מכסה המנוע ופסי דלתות בהשראת מירוץ. השופט של פונטיאק GTO משנת 1969 עמד יפה על גלגלי Rally II מופשטים מטבעות הכרום שלהם ולבוש בצמיגי G70-14.

זה היה מהיר? די מרוץ, למעשה.

כאשר עוצרים זה לצד זה ברמזור האדום, הייתם חושבים פעמיים לפני שתנסו לריב עם השופט. ה-Ram Air IV היה טוב עבור 0 עד 60 קמ”ש במהירות רבה עבור הזמן שלו, 5.1 שניות. אם זה לא מספיק, ריצת רצועת גרירה רשמית ראתה את שופט ה-GTO עושה את הרבע מייל ב-14.77 שניות במהירות של 96.5 קמ”ש, עם ה-Ram Air III ותיבת 4 הילוכים ידנית.

מאוחר יותר, השופט בחן שוב ברצועת הגרר, הפעם בהתפאר בראם IV. הוא השיל 1.1 שניות מהזמן המקורי שלו ועבר את קו הסיום במהירות של 105 קמ”ש. על פי שמה, השופט חילק צדק ברחוב לכל מי שידע מספיק כדי לבקש זאת. זה לא היה רק ​​הסוסים הנוספים של המנוע שהשילו את הזמן ברבע המייל. למעשה, עם הילוכים נמוכים במיוחד (2.22:1 עד 1:1) ודיפרנציאל היפואידי עם יכולת החלקה מוגבלת, השופט משך הכל כדי להפעיל את גבול האחיזה של ה-G70-14 ולהמשיך לחפור עד רבע המייל. .

האם אתה יכול להשיג שופט פונטיאק GTO היום?

עם אינספור מאמרים וספרים שנכתבו לכבודה; לא לקח זמן רב עד ששופט GTO הפך למכונית אספנות גבוהה. למרות שהיא התחילה כמכונית שרירים זולה לכל אדם, מכירות פומביות אחרונות בבתי מכירות פומביות גבוהים הצליחו להוביל את המחירים לטריטוריה של 6 ספרות.

למען האמת, רוב שופטי Ram Air IV GTO בעלי 4 הילוכים במצב טוב יוצעו בכל מקום בין $30,000 ל-$80,000. הבדל במחירים לוקח בחשבון את מצב הרכב, קיום אביזרים מקוריים וכן תיעוד.

ובכל זאת, אלו לא ה-GTOs היקרים ביותר בשוק כרגע. הנה עובדה מעניינת: במהלך שנות ה-60, בעיקר הייתם מייחלים לגג מוצק מעל הראש כשמכוונים למכונית שרירים. כמות הכוח המגונה שהופקה ממכוניות V8 בנפח גדול הייתה מפחידה וכל התרסקות, החלקה או גלגול היו עלולים להיות קטלניים במכונית גג נפתחת.

למרות זאת, יוצרו מספר מצומצם של מכוניות מסוג Pontiac GTO Judge. בשל נדירותם, מכירות פומביות ראו אותם נמכרים בעד 620,000$ כשהם במצב חדש. זה יותר ממה שמצווים מכוניות-על רבות כיום.

העלייה, הירידה, המורשת

פונטיאק ייצר את הכמות הגבוהה ביותר של שופטי GTO במהלך 1969. למרות זאת, הדגם היווה 6,883 יחידות מתוך סך 72,287 GTOs שיוצרו. למרות שזה סיפק את הפריחה לייצור מכוניות שרירים, שנות ה-70 המוקדמות לא היו הרגע האידיאלי להחזיק מכונית קופה זוללת דלק. כתוצאה מכך, המכירות ירדו באופן דרמטי בשנים הקרובות, והצטמצמו ל-374 חלקים בלבד ב-1971.

למרות העלייה המהירה לכוח וירידה מהירה באותה מידה, השופט של פונטיאק GTO הותיר אחריו מורשת חזקה, נערצת על ידי חובבי מכוניות שרירים בכל רחבי העולם. יש אנשים שנותנים השראה לדור. זה יכול להיות באמצעות דוגמה של עבודה קשה והתמדה. זה יכול להיות באמצעות הדרכה ומילים נבונות. באופן דומה, שופט פונטיאק GTO מוביל את הדרך למה שהפך לנישה אהובה ולסמל רכב אמריקאי: מכונית השרירים.

אנחנו חייבים לשופט ה-GTO את קיומן של חיות מבריקות כמו ההמי קודה, אבל אפילו יותר, אנחנו חייבים לו את הסיכוי לראות על מהות המהות של מכוניות V8 בלוק גדול. כוח גולמי ללא שטויות, מועבר לקרקע באמצעות צמיגים מפורקים.

אם אי פעם תהיה לך הזדמנות לנהוג באחד כזה, עשה לעצמך טובה. חיממו את Ram Air האדיר, מצאו רחוב ריק, הנמיכו את החלונות, הפעילו את המצערת ורחצו את צלילי הסימפוניה המכאנית הבורחת מתחת למכסה המנוע הרוטט החוצה דרך משתיקי הקול הכפולים ההפוכים.

פוסטים קשורים בבלוג

הוסף תגובה

חידון רכב

פוסטים דומים

Leave a Reply