שכנים טובים | מועדון שיקום רכבים קלאסיים

5
שכנים טובים |  מועדון שיקום רכבים קלאסיים
שכנים טובים

פתחתי את תיקיית מנילה המרופטת, פרסמתי בקפידה את התוכניות לתוספת המוסך החדשה שלי מעבר לדלפק לבדיקה של מתכנן העיר. עברתי את אותם תהליכים שנים קודם לכן כשבניתי את החנות הביתית שלי, אם כי כעת החוקים השתנו. עשרים שנה של התקדמות הביאו להגבלות בגודל ובמספר הבניינים המותרים על נכס בודד בעיר הולדתי, ללא קשר לגודל הנכס.

בזמן שצפיתי בדף המתכנן דרך כל המסמכים שלי, היא עצרה לפתע כשהגיעה לתוכנית האתר (תיאור מפורט של מיקומם של כל הבניינים בנכס.) ודקרה את אצבעה בדף שלפניה, היא שאלה, “מה זה?” תוך כדי הצבעה על החנות הממוקמת בסמוך לחלק האחורי של הנכס שלנו. התחלתי להסביר שזו חנות התחביבים שלי, שבה אני מאחסן ומשחזר את מכוניות הוינטג’ שלי.

ברגע זה ממש, הביטוי “עיניים מתגלגלות לאחור בראש” באמת אמר לי משהו. לפי הטון וההתנהגות שלה, ידעתי שהורדתי לפתע את המעמד החברתי שלי בקהילה כשהודיתי שאני, למעשה, “בחור מכוניות”. שאלתי אותה על הצורך של העירייה במגבלות גודל מגבילות כאלה על מוסכים. היא השיבה, “אנחנו לא רוצים שאנשים מנהלים עסקים מהמוסכים שלהם.”

עמדתי בפיתוי להתווכח על הנקודה בזמן שהיא ערמה בעסוקה את הטפסים, רשימות הבדיקה והנהלים שיש לבצע כדי לבקש את השונות מקוד העיר.

ישבתי ליד שולחן המטבח שלי, התחלתי לצלול לתוך ערימת שיעורי הבית החדשה שלי במוסך. עצרתי לעתים תכופות כשדברי מתכנן הערים לא הפסיקו לרוץ בראשי. נאבקתי לחשוב על תחביבים אחרים ועסקים ביתיים שהעיר תטיל עליהם מגבלות.

כמה מהשכנים שלי מנהלים עסקים מחוץ לבתיהם. מועדוני גולף מותאמים אישית מיוצרים בקרבת מקום, מתכת מפוסלת מעבר לרחוב, הנהלת חשבונות מתבצעת בהמשך הדרך, ומעונות יום מסופקים מכמה בתים בשכונה שלי. מה עשה “בחור המכוניות” כדי להצדיק תשומת לב שלילית כזו מהעיר? אין לי ספק שיש את אותם חובבי רכב שדחפו את המעטפת והסובלנות של שכניהם רחוק יותר ממה שצריך.

ניהול טוב של התחביב שלנו חייב להתחיל בבית. שביל כניסה או חצר מלאה ברכבי אספנות בלתי ניתנים להפעלה יכולים להיחשב ככאב עיניים. הבחירה לחסל את השקע הזה, או להרגיש צורך להפעיל את המנוע החדש שנבנה בשעת ערב מאוחרת (עם כותרות פתוחות, כמובן) יכולים כולם להדליק את האש של אלה שמחפשים תקנות נוספות על התחביב שלנו.

לפעמים, כולנו יכולים להסתבך בפרויקט ולשכוח איך הפעולות שלנו עשויות להשפיע על אחרים. קצת שכל ישר ואדיבות ישירה יבטיחו לדורות הבאים הזדמנות ליהנות מהתחביב שלנו כמונו.

פוסטים דומים

Leave a Reply