שיא מכירות רכב חשמלי כאשר ממשלות הכפילו את התמיכה, מדווח IDTechEx

6
שיא מכירות רכב חשמלי כאשר ממשלות הכפילו את התמיכה, מדווח IDTechEx

בעוד שנת 2022 ממשיכה להוסיף לאתגרים של יצרניות הרכב החשמלי (EV), השווקים עדיין בצמיחה. ואכן, מכירות המכוניות החשמליות במחצית הראשונה של 2022 הגיעו ל-3.5 מיליון בערך, על פי מחקר של IDTechEx.

הדו”ח החדש של IDTechEx, “מכוניות חשמליות 2023-2043”, צולל עמוק לתוך שווקי הרכב העתידיים עם תחזיות מפורטות. הכיסוי האזורי כולל את ארה”ב, סין, נורבגיה, בריטניה, צרפת, גרמניה, הולנד, דנמרק ו-RoW.

הכיסוי הטכנולוגי כולל מכוניות סוללות חשמליות (BEV), היברידיות (PHEV & HEV), ותאי דלק (FCEV); כלי רכב אוטונומיים (L2, L3, L4); סוללות Li-ion (NMC, NCA, LFP, סיליקון, מצב מוצק); מנועים חשמליים (PM, WRSM, ACIM, Axial-Flux, In-wheel); אלקטרוניקה כוח (SiC, Si IGBT) ועוד.

בשנים האחרונות, IDTechEx ממעיטה בצמיחה של שווקי המכוניות החשמליות לנוכח חוסר הוודאות מאירועים גלובליים ושינויים (לעיתים קרובות פניות פרסה) במדיניות הממשלה. במאמר הבא, IDTechEx מתאר את ההתפתחויות האחרונות בשווקי מפתח ודן בהשפעה המקבילה על התחזיות.

לָנוּ

מאז עליית ממשל ביידן לשלטון, ארה”ב ראתה תמיכה מצוינת הרבה יותר בחשמול. בשנת 2021, הוצג יעד של 50% עד 2030 לרכב חשמלי (מכירות חדשות); מבחינה נפחית, היעד הוא הגדול בעולם (עבור מדינה בודדת) והוא יייצג 7-8 מיליון מכירות שנתיות לפי הנתונים של היום.

בנוסף, תקני פליטת פליטות חדשים יוכנסו משנת 2023: פליטת פחמן ממוצעת ממכוניות ומשאיות קלות תרד מ-~224g CO2 לק”מ ל~161g CO2 לק”מ בשנת 2026. התקנים החדשים מביאים את ארה”ב להתאמה טובה יותר עם אירופה ו, בפעם הראשונה, יהיה לאומי, לא נקבע על ידי מדינות בודדות.

יתרה מכך, באוגוסט 2022, תוכניות למודרניזציה של זיכוי המס הפדרלי של EV, שהוצג לראשונה ב-2009, התקבלו בדוחק. העדכון כלול ב”חוק הפחתת האינפלציה” הרחב יותר והתאפשר על ידי פניית פרסה מצד סנטור אחד. היא תאפשר הנחה במס של עד 7,500 דולר ארה”ב לכל רכב חשמלי זמין למובילי שוק כמו טסלה ו-GM בפעם הראשונה.

תחזיות IDTechEx לשוק האמריקני עלו משמעותית מאז 2019 (היום גדול ב-80% עד 2035), מה שמשקף חלק משינויי המדיניות הללו. הקושי העיקרי הוא כעת לא יעדים והתחייבויות אלא הבטחת אספקת הסוללה.

האיחוד האירופי + בריטניה + EFTA

באירופה, תקני פליטות של 95 גרם CO2 לק”מ (WLTP), שנאכפו במלואם מאז 2021 עם שנת מעבר ב-2020, עומדים בבסיס המכירות הנוכחיות של EV. ואכן, מאז 2019, המכירות השנתיות הוכפלו פי ארבעה ל-2.2 מיליון ב-2021, ו-IDTechEx צופה 3 מיליון מכירות לשנת 2022.

ביוני 2022, האיחוד האירופי הגדיל עוד יותר את היעדים להפחתת פליטת הפחמן של טנדרים ומכוניות ל-55% עד 2035 (עלייה מ-50% קודם לכן) ואישר איסור על מנועי בעירה עבור כלי רכב חדשים עד 2035. עם זאת, מבחינה טכנית, שריפת דלקים אלקטרוניים עלולה להיות מורשה.

זה מתבסס על איסורים קודמים ממדינות בודדות, למשל, צרפת והולנד (100% עד 2040 ו-100% עד 2030, בהתאמה) ובאירופה אך לא האיחוד האירופי, בריטניה (100% עד 2035 כולל כלאיים), נורבגיה ( 100% עד 2025) ואיסלנד (100% עד 2030). היעד של האיחוד האירופי מייצג כ-9-10 מיליון מכוניות נוסעים מדי שנה תוך שימוש בנתונים של היום, מה שעומד כיום בקנה אחד עם תחזית IDTechEx עד 2035.

חרסינה

המדיניות הנוכחית בסין מכתיבה ש-20% מהשוק חייבים להיות ‘רכבי אנרגיה חדשים עד 202’ (~4 מיליון כלי רכב). סין מקדימה כעת את זה, ומוכרת למעלה מ-3.3 מיליון ב-2021.

כאשר הסבסוד של סין לרכישת EV ירדה כפולה, מערכת האשראי הכפול שלה – שבה נצברים זיכויים לצריכת דלק (CAFC) ו-EV (NEV) כדי להימנע מקנסות ולהיסחר – הגיעה לחזית.

עם הזמן, קרדיטים מאתגרים יותר להשיג בעוד שנדרש יותר. מחירי המסחר של ההכרה נקבעים גם הם על ידי השוק ועלו מאז 2018, לעתים קרובות תנודתיים. בדרך כלל, עליות מחירי האשראי חיוביות עבור שווקי EV. ובכל זאת, ישנן בעיות: מחיר סחר גבוה מדי, ויצרניות רכב מקבלות תמריץ לייצר כלי רכב מסוג A00 (מכוניות מיקרו) באסטרטגיה להרוויח קרדיטים, לא רכבים.

בסך הכל, המדיניות היא מניע חזק והגבירה משמעותית את השוק. סין נותרה שוק הרכב החשמלי האזורי המשמעותי ביותר בתחזיות IDTechEx במהלך 20 השנים הבאות.

UP IN NEWS


לכל החדשות, הדיווחים והביקורות האחרונות בתחום הרכב, עקבו אחרינו טוויטרכמונו ב פייסבוקהירשם לנו יוטיוב עמוד, ועקוב אחרינו אינסטגרם, שמתעדכן מדי יום.


הישאר לפני העקומה

פתח את המקור המוביל בעולם לחדשות וניתוח רכב.

Autoscommunity.com מספקת פתרונות שיווק ופרסום חדשניים לתמיכה ביעדי מסע הפרסום הספציפיים של מפרסם. תוכניות מותאמות אישית ממנפות את המיטב של Autoscommunity.com. צור קשר עם צוות המכירות שלנו עוד היום וראה מה הצוות שלנו יכול לעשות עבור פתרונות הפרסום המותאמים אישית שלך.

פרסומת

אנא כלול מספר ליצירת קשר אם אתה רוצה לדבר עם צוות המכירות שלנו. ניתן ליצור קשר גם בדרכים הבאות:

תזכורת בטיחות – נא לחגור! חגורות בטיחות מצילות חיים מדי יום. חגור תמיד חגורות בטיחות והשתמש בריסון מתאים לכל הנוסעים הילדים.

פרסומת

חושבים שהחברים שלך יהיו מעוניינים? שתף זאת

פוסטים דומים

Leave a Reply