פיג’ו 408 אלה שלעולם לא נראה

1
פיג’ו 408 אלה שלעולם לא נראה

פיג’ו 408, אתם מכירים אותה מהבוקר (עבור האחרים, זה ממש כאן). גיליתם את קוויו, גיבשתם דעה משלכם…אבל האם ידעתם שמעצבי המותג עובדים על פרויקט “סדאן שהומצא מחדש” מאז 2015? אנחנו לוקחים אתכם לגלות את דגמי הסגנון של ה-408 עם פייר-פול מאטי, האחראי על העיצוב שלו.

דגם פיג'ו 408

ראשית העיצוב של מכונית הוא תהליך שתמיד ריתק אותי, ולכן התרגשתי לגלות, לצד הצגת ה-408, ארבעה דגמים של מה שהיה אז רק פרויקט P54.

דגם פיג'ו 408

ושוב, אני אומר לכם שטויות: לדגם הזה בצהוב לימון, לפרויקט עוד אין אפילו שם. “זה מניפסט שהצוותים יצרו ב-2015”, מסביר לי פייר-פול מאטי. “היה לנו את הרעיון הזה של ‘סדאן חדשה’ שרצינו להפוך אותו לפיזי כדי להסביר אותו למנהיגים שלנו”, הוא ממשיך. “אז יצרנו את הדגם הזה בקנה מידה 1 בחימר [une argile synthétique utilisée pour le façonnage des maquettes de style, NDLR] נטול מגבלות ייצור לחלוטין, רק שם כדי להמחיש את הרעיון שלנו”.

המשפט האחרון הזה מעורר בי תמיהה: יש לי הרושם שיש לפניי מכונית מציאותית לחלוטין. אפוא מר מתאי לוקח אותי לסיור בדגם: הפגוש הקדמי? “קירור מנוע בלתי אפשרי”. השכונה ? “לא ניתן לפתוח”. האגפים? “חלול מדי כדי להכיל את מסילות הדלת”. הדלת האחורית? “הקימור של הגג הופך את העלייה למטוס מסובכת מדי”. ובכל מקרה, “צירי תא המטען יהפכו את מרווח הראש נמוך עד כדי גיחוך”. תא המטען ? שוב, “לא מצליח לפתוח”. באשר לחלון האחורי, “הוא לא ניתן לתעשייה”. אומרים המסה: מה שיש לי לנגד עיניי אין סיכוי להגיע לרחוב.

דגם פיג'ו 408

גם לא סביר שהדגמים הבאים ינחתו באולמות התצוגה של המותג; עם זאת, זה גם לא תפקידם. דגמים אלה בקנה מידה 1/4, עדיין בחימר, מסמנים שלב בתחרות הפנימית בין מעצבים: הם מייצגים את שיאו של השלב הראשון, זה של השרטוטים הדו-ממדיים. לכן ההצעות הטובות ביותר עוברות לתלת-ממד והופכות לפיזיות, מה שמאפשר למקבלי החלטות להעריך טוב יותר את הרעיונות. עבור ה-408 נכחו שישה דגמים, ארבעה מ-Vélizy ושניים מסטודיו העיצוב הסיני.

דגם פיג'ו 408

אז, כמובן, המודלים האלה לא נועדו להיות מתועשים כפי שהם; נניח שהם משמשים כמעבדות, ניסויים, רעיונות גולמיים שבהם יהיה צורך לחפור כדי ליצור מודל מוקטן אולטימטיבי שעליו נקפיא באופן סופי את הסגנון. נבחין, למשל, בכמה עבודות קרטון על הארכות הכנפיים או על הספוילרים האחוריים, שמוסיפות לקסם של התרגיל!

דגם פיג'ו 408

הנה, קח את הדגם הזה, והשווה אותו עם השרירים של הכנף האחורית עם סדרת 408…

…או העיצוב של זיגוג הצד (שאנחנו מכנים, עם מגע של סנוביות, “DLO” –פתיחה לאור יום– בעגה המעצבת) על זה…

…או אפילו הדגם של מכסה המנוע על האחרון, והאופן שבו הכנף תלויה על האחרון. “כמו פורשה!” אומר פייר-פול מאטי, מלא גאווה.

זהו, כעת יש לך מפתחות נוספים להבנת העיצוב של פיג’ו החדשה הזו. ברמה האישית, לספר לי שמעצבים עובדים עכשיו על מה שיקרה ברחובות שלנו ב-2030 משאיר אותי לחלום…

והופ, כל התמונות במקום אחד:

תודה גדולה לפייר פול מאטי על זמינותו והפדגוגיה שלו.

אני בטוויטר: @JBPssx

פוסטים דומים

Leave a Reply