סקירת אופל אסטרה – שינוי נתיבים

4

קרא את סקירת אופל אסטרה של קרוליין עבור כל מה שאתה צריך לדעת על קניית אסטרה האצ’בק הפופולרית באירלנד.

אופל אסטרה חוזרת בשנת 2022 עם דור חדש של האצ’בק רב שנתי של אופל. מאז שהושקה הגרסה האחרונה של האסטרה, אופל הוא כעת חלק מקבוצת Stellantis כך שזו התחלה חדשה של אופל אסטרה. באירלנד יש לאופל גם מפיץ חדש.

בשנים האחרונות, רכבי השטח לוחצים על מכוניות כמו אופל אסטרה ויריבות מפתח כמו פולקסווגן גולף, פורד פוקוס וטויוטה קורולה. אבל לפני שרכבי שטח וקרוסאוברים הפכו לאופנתיים, ילדים רבים היו גדלים בחלק האחורי של האצ’בקים כאלה.

בימינו מכוניות האצ’בק כמו אופל אסטרה החדשה נראות כמו תמורה טובה לצד רכב שטח בגודל דומה. באירלנד, אופל אסטרה החדשה יוצאת למכירה במחיר של 27,995 אירו אטרקטיבית מאוד.

יש מנועי בנזין ודיזל מהשקה, אבל בקרוב צפויה היברידית ואסטרה חשמלית מלאה עד סוף 2023.

אופל אסטרה החדשה במבחן לשינוי נתיבים!
אופל אסטרה החדשה במבחן לשינוי נתיבים!

מה כל כך מיוחד באופל אסטרה?

פשוט תסתכל על זה! האסטרה היא כעת אחת מההאצ’בקים הנראים הטובים ביותר שתוכלו לקנות. מאז אופל מוקה של השנה שעברה, נראה שלאופל יש כיוון אמיתי עכשיו בכל הנוגע לעיצוב. שפת העיצוב חדה וספורטיבית, והאסטרה החדשה זוכה ל’פרצוף’ החדש של אופל. המותג קורא לזה הפנים ‘וויזור’ וזה מחליף משחק עבור אופל.

האסטרה חוזרת לכמה מהאופלים הגדולים של העבר, בעוד שהיא גם ממש מודרנית. פאנל שחור נמתח לרוחב החלק הקדמי של המכונית כשהבליץ של אופל מושחר בדגמי SRI כמו זה שנבחן ב-Changing Lanes. יש קמט כריזמטי חד במכסה המנוע שמפגיש את חזית המכונית ב-V מושלם. אפקט ה’זימים’ בעמוד ה-C הוא קריצה ל-Kadett, קודמתה של האסטרה.

תאורת LED מלפנים ומאחור משלימה את המראה החדש והנהדר של אופל אסטרה.

ישנן שלוש רמות גימור – SC, SRI ועלית – אשר כולן משנות מעט את המראה של האסטרה החדשה. אבל דגמי SRI (מ-31,995 יורו) נראים בעינינו הכי טוב ומציעים פשרה טובה בין מחיר לציוד. הם מקבלים חישוקי סגסוגת 17 אינץ’ שחורים וספורטיביים, זכוכית פרטית אחורית, מכסי מראות כנפיים שחורים וגג ניגודיות שחור, כמו גם את זה שהשחיר את הבליץ של אופל בחלק הקדמי והאחורי של המכונית.

יש גם פנים חדש לגמרי ואופל כיוונה את האסטרה ‘כדי להפוך אותה לאופל’ למרות שיש לה הרבה מן המשותף עם מכוניות אחרות מקבוצת Stellantis כמו פיג’ו 308 שהושקה לאחרונה. האם זה עבד?

הפנים של אופל אסטרה החדשה
הפנים של אופל אסטרה החדשה

נהיגה באופל אסטרה

הכניסה המשתלמת ביותר למגוון האסטרה החדש היא מנוע ה-1.2 ליטר טורבו בנזין עם 110 כ”ס או 130 כ”ס, ותיבת 6 הילוכים ידנית או תיבת 8 הילוכים (130 כ”ס בלבד).

במבחן לשינוי נתיבים הייתה אופל אסטרה SRI 1.2 בנזין עם 130 כ”ס ותיבת 6 הילוכים ידנית. זוהי אופציה נהדרת עבור האסטרה החדשה הזו, במחיר טוב ומציעה ביצועים תוססים וחסכון סביר גם עבור האצ’בק בנזין. במשך שבוע נסיעה צריכת הדלק הממוצעת שלי הייתה 6.2 ליטר ל-100 ק”מ.

אבל הדבר הטוב ביותר הוא כמה כיף לנהוג במכונית הזו. מה שבטוח, אני לא נוהג בהרבה מדריכים בימינו עם העלייה במכוניות חשמליות והיברידיות. יש משהו מישוש ומרתק באופן מובהק בנהיגה במדריך האסטרה הזה. ההתנהלות חדה ומורכבת, והמכונית אוחזת היטב בפינות.

בהיותה אופל ומכונית גרמנית, היא גם ‘עמידה באוטובאן’ כך שהיא נשארת נחמדה ויציבה גם על הכביש המהיר! העידון שופר לעומת הדור הקודם של המכונית, ולאסטרה התנהגות כביש מצוינת.

הדיזל בנפח 1.5 ליטר עם 130 כ”ס יציע חסכון טוב יותר אם אתה עושה הרבה נהיגה בכביש מהיר, למשל.

אנו יכולים גם לצפות להיברידית חדשה בשלב מסוים במהלך החודשים הקרובים עם שני תפוקות כוח שונות -180 כ”ס ו-225 כ”ס – ויכולת להיות מחוברת לחשמל, לטעינה ולהניע חשמלית עד 60 ק”מ.

האסטרה החדשה יוצאת למכירה במחיר של 27,995 אירו
האסטרה החדשה יוצאת למכירה במחיר של 27,995 אירו

בתוך האסטרה החדשה

גם הפנים של האסטרה החדשה הפך לתא נוסעים מודרני ודיגיטלי. אחד הדברים הראשונים שמדהימים אותך הוא עד כמה המושבים טובים. הם מאושרים ‘AGR’, מה שאומר שהם מהטובים ביותר שתמצאו בכיתה הקומפקטית.

איכות תא הנוסעים היא בערך ‘אמצע הדרך’ היינו אומרים. כל מה שבקו הראייה הישיר שלך נראה טוב, אבל ההתאמה של חלק מהלחצנים מתחת למסך המידע והבידור והפלסטיקה החשופה בפאנלים של הדלתות נראים בסתירה למידת הליטוש של המכונית הזו באזורים אחרים.

ובכל זאת, נראה שחלקו הפנימי של אסטרה מעורר אווירה יפה עם הסגנון המודרני והספורטיבי של המכונית הזו מבחוץ. יש הגה חדש ואשכול מכשירים דיגיטליים חדשים לנהג. בשילוב עם מסך ה-10 אינץ’ החדש לאינטוריינמנט במרכז הדפים ויש לכם מעין אפקט מסך רחב שמאוד אופנתי כרגע.

יש גם חיבור אלחוטי ל-Apple Car Play ו-Android Auto. האבזור הסטנדרטי טוב ומאפיינים נוספים כוללים בקרת אקלים, בקרת שיוט, הגה עור, התנעה ללא מפתח וחיישני חניה.

דגמי SRI מקבלים אווירה ספורטיבית יותר בתא הנוסעים עם כמה פרטים אדומים כמו גם דוושות סגסוגת, מצלמת רוורס, בקרת שיוט אדפטיבית ומושבים קדמיים מחוממים.

אז זה פרקטי? האסטרה תכיל חמישה מושבים ולמרות שחלק מהיריבות מציעות קצת יותר מרווח ראש ומרווח לרגליים מאחור, תוכל לשבת שם מבוגרים וילדים יהיו בסדר. יש איזופיקס בשני המושבים החיצוניים ויציאת USB-C לחיבור מכשירים. תא המטען בנפח 422 ליטר הוא אחד הגדולים בכיתה ויש לו גם רצפת שני מצבים שימושית.

ישיבה מאחור באסטרה החדשה
ישיבה מאחור באסטרה החדשה

האם אהבת את זה?

אופל אסטרה החדשה היא אחת מהמכוניות החדשות הצפויות ביותר של 2022 והיא מספקת. המותג אופל באמת תופס תאוצה שוב עם דגמים חדשים כמו המוקה ועכשיו אסטרה.

האסטרה החדשה קיבלה את העדכון המודרני שהיה צריך. זו מכונית שהיית רוצה להיראות בה, עם עיצוב ספורטיבי ומובחן שעוזר לה להתבלט במעמד הקומפקטי.

בפנים הוא מגיע מצויד היטב בכל התכונות הטכנולוגיות שאנו מצפים ממכונית כזו. הגימור מעט מאכזב במקומות אבל כשחושבים על המחיר והאבזור של כל דגם, קל מספיק להתעלם מכל החסרונות.

עבור אנשים שנהנים לנהוג, האסטרה הזו פשוטה ומושכת לנהיגה. ה-1.2 ליטר בנזין אולי לא נשמע היי-טק בעולם שבו הדבר הגדול הבא הוא היברידי או חשמלי, אבל עבור אנשים רבים זו הדרך המשתלמת ביותר לנהוג במכונית חדשה.

אז אם אתם מחפשים מכונית האצ’בק פשוטה שנוהגת היטב, נראית טוב ומאובזרת היטב, אתם באמת צריכים לבדוק את האסטרה החדשה הזו.

האסטרה החדשה תהיה זמינה בקרוב לראשונה כהיברידית פלאג-אין
האסטרה החדשה תהיה זמינה בקרוב לראשונה כהיברידית פלאג-אין

דגם שנבדק: אופל אסטרה SRI 1.2
מחיר:
31,995 אירו
מנוע:
1.2 ליטר טורבו בנזין
כּוֹחַ: 130 כ”ס
עֲנָק: 230 ננומטר
מהירות מרבית: 210 קמ”ש
תאוצה (0-100 קמ”ש): 9.7 שניות
מס רכב: 200 אירו לשנה

__________________________

נכתב על ידי קרוליין קיד

מייסד ועורך של Changing Lanes

פוסטים דומים

Leave a Reply