סקירה כללית של בעיות במנוע GMC 3.6 ליטר

0
סקירה כללית של בעיות במנוע GMC 3.6 ליטר

חסין כדורים הוא סימן ההיכר של ה-GM 3.6 מה שהופך אותו לאחד המנועים האמינים ביותר מתוצרת אמריקאית שיוצרו אי פעם. עם זאת, עקב האכילס שלו הוא הצורך להחליף את שמן המנוע שלו.

להלן מספר בעיות שכדאי לשים לב אליהן בעת ​​רכישת רכב עם מנוע זה.

צריכת שמן מוגזמת

זה לא סוד שמנוע GMC 3.6 יכול להשתמש בעד 1 ליטר שמן לכל 2,000 מייל. GM טוענת שזו צריכה רגילה, אבל מרווחי החלפת שמן עלולים לגרום לבעיות.

הבעיה היא שהשמן יגמר במנוע ב-1 ליטר לכל 2000 מייל לפני שהוא נדלק עם נורית החלפת שמן מנוע. למרות שנורית שמן המנוע הנמוך עדיין עשויה להיות גלויה לפני כן, נפוץ מאוד שלנהגים אין מספיק שמן בין החלפת שמן.

מכשירי פאיזר מצלמת הם הראשונים ללכת ללא שמן כאשר שמן נמוך במנועי GMC אלה. שרשרת התזמון היא הרכיב השני שניתן להסיר ממנו שמן.

GM 3.6 תקלה במשאבת מים

נוזל הקירור מופץ בכל המנוע על ידי משאבת מים. משאבת המים אחראית לשמירה על טמפרטורות המנוע בגבולות המצוינים. לחץ גבוה עלול לגרום נזק לרכיבים הפנימיים של משאבות מים אלו, לרבות האטמים והאטמים.

המשאבה חייבת לעבוד קשה יותר כדי לשמור על זרימת נוזל הקירור כאשר הרכיבים הפנימיים מתבלים. דליפות אטם או דליפות איטום עלולות לגרום לירידות לחץ במערכת, שוב להקשות על פעולתה התקינה של משאבת המים.

משאבת המים של מנוע ה-GMC 3.6 יכולה לכבות ממרחק של בין 80,000 ל-100,000 מיילים. ישנם סימנים שמשאבת מים כושלת, והם יכולים להיתפס לפני שהמנוע שלך מתחמם יתר על המידה. אחת הסיבות לכך היא של-GM 3.6 יש “חור בכי”, שהוא חור ניקוז קטן. נוזל קירור יכול לדלוף מתוך חור הבכי אם משאבת המים מתחילה לדלוף פנימית.

כדי למנוע התחממות יתר, אנו ממליצים להחליף את משאבת המים ברגע שמתגלים נזילות של נוזל קירור. התחממות יתר עלולה לגרום לנזק פנימי ולסדקים של אטמי הראש. אם לא מטפלים בו באופן מיידי, זה יכול להוביל לבעיות רבות אחרות.

דליפות כיסוי שרשרת תזמון GM 3.6

“הכיסוי הקדמי”, המכונה גם כיסוי שרשרת התזמון, מגן ומשמן את שרשרת התזמון שלך. המכסה מתחבר ישירות לבלוק המנוע ומגן על שרשרת התזמון מפני לכלוך ופסולת דרך. זה גם עוזר למנוע משרשרת התזמון להחליק מההילוכים שלה. המטרה העיקרית של הכיסוי היא לשמן את שרשרת התזמון שלך בשמן מנוע.

לשרשרת התזמון של GM יש מכסה קדמי ממתכת המחובר לבלוק המנוע באמצעות אטם. האטם חשוף לחום מכיוון שהוא יושב גבוה על בלוק המנוע. חום מוגזם גורם לאטם להתבלות ולשמן לחדור החוצה מהכיסוי.

אטמים כושלים לא רק ידלפו שמן אלא גם יאפשרו לאוויר וללחץ המנוע לדלוף, מה שעלול להוביל לבעיות ביצועים. אפשר לפצח מכסה תזמון, אבל רוב הבעיות במנוע הזה נגרמות מכשל באטם. חשוב להחליף את האטם מיד אם הוא נכשל. לא רק שזה יכול לגרום לבעיות ביצועים, אלא זה יכול גם להוביל לרמות שמן נמוכות שעלולות לפגוע עוד יותר בחלק הפנימי של המנוע.

כשל בשרשרת התזמון במנוע GM 3.6

רמות שמן נמוכות הן הגורם העיקרי לבעיות שרשרת תזמון. שרשרת התזמון היא הרכיב הראשון שהופך מורעב לשמן כאשר מפלס השמן יורד. כאשר שרשראות תזמון אינן מקבלות מספיק שמן, החיכוך גורם למתכת להתחמם. כאשר טמפרטורות המתכת של שרשרת התזמון עולות, השרשראות יכולות להימתח, ולגרום להן לקפוץ שיניים.

גם מותחן שרשרת התזמון יכול להחמיר את הבעיה. המותחן שומר על המתח הנכון בשרשרת כדי למנוע ממנה להשתחרר או לקפוץ הילוכים. המותחן מופעל הידראולית, כלומר הוא משתמש בלחץ שמן כדי לתפקד. רמות שמן נמוכות עלולות לגרום למותחן לאבד את יכולתו לשמור על מתח מספיק בשרשרת.

מובילי שרשרת תזמון יכולים להישחק עקב חוסר סיכה.

נהגים רבים מדווחים על כך להגיע ל-200 אלף מיילים כאשר מפלס השמן נשמר כראוי. חשוב לזכור שברגע שתגיע לקילומטראז’ הזה, כנראה שיהיו כמה פריטי תחזוקה כמו משאבות מים, שרשראות תזמון וחיישנים.

שמן מנוע נמוך או גרוע יכול לגרום במישרין או בעקיפין לרבות מהבעיות המפורטות. זה כל מה שאתה צריך לדאוג לגביו. תהנה מהמסע קדימה!

פוסטים דומים

Leave a Reply