סימנים מובילים שהמכונית שלך זקוקה לשירות

0
סימנים מובילים שהמכונית שלך זקוקה לשירות

אם ברצונך להבטיח שהמכונית שלך מספקת ביצועים אופטימליים ותמיד בטוחה עבור המשפחה שלך, קבל טיפול קבוע. לדעת באיזו תדירות שירות מאמנים יכול למנוע מהרכב שלך צורך בתיקון גדול. לדעת מתי לטפל במכונית שלך אם אתה חושב שמשהו לא בסדר יכולה לעזור לשמור על בטיחותך ועל הרכב שלך גם אם אינך יודע הרבה על הבעיה. להלן כמה מהסימנים העיקריים המצביעים על כך שעליך להזמין את המכונית שלך לשירות.


אורות אזהרה

למכוניות יש הרבה נורות אזהרה שונות. לדעת מה לעשות כאשר נורית אזהרה נדלקת מחייב לדעת מה המשמעות של כל אחד מהם. צבע נורית האזהרה מאפשר לך לדעת אם הבעיה חמורה. נורות אזהרה ירוקות, כחולות או לבנות בדרך כלל אומרות שהמערכת מופעלת או פועלת באופן אוטומטי. כשנורה כתומה נדלקת, זה אומר שיש לפקח על המערכת. נורה אדומה פירושה שיש לתת תשומת לב מיידית לחלק או מערכת ספציפיים.

רעשים מוזרים

רעשים מוזרים של מכונית בדרך כלל אומרים שקיימת בעיה. להלן כמה מהרעשים המוזרים הנפוצים שאתה יכול לשמוע ממכונית ומה הם מאותתים:

– זמזום נמוך בעת סיבוב פירושו בעיות מיסובי גלגלים.

– רעשי רחיפה מתגברים בעת האצה יכולים להיות בעיות בצמיגים.

– רעשי חריקות גבוהים בעת התנעת המנוע יכולים להיות בעיות בחגורת סרפנטין או בחגורת מיזוג אוויר.

– יבבות גבוהות מאותתות על בעיות במערכת הגה כוח הידראולית.

– צלצולים נמוכים או שקשוקים בנהיגה על מהמורות עלולים לגרום לבעיות מתלים.

– שמיעת חריקה או רעש שחיקה יכולה להיות בעיות של רפידות בלמים.

– רעשי רעשים כאשר מכוניות פועלות בסרק מאותתות על בעיות במערכת הפליטה. רעשי נדנוד יכולים להיות בעיות גלגל או צמיגים.

דליפות

הצבע של דליפת נוזלים מאפשר לך לדעת מאיפה היא. נוזל ירוק או כתום בוהק הוא דליפת אנטיפריז. דליפות עם ריח של גז הם ממיכלי דלק, משאבות דלק או קווי דלק. נוזלים בצבע חום צהבהב, חום כהה או שחור הם דליפות שמן. דליפות צהבהבות, עבות ושמנוניות עשויות להיות נוזל בלמים. נוזלים אדומים או חומים, עבים ושמנוניים הם דליפות נוזל תיבת הילוכים אוטומטית. דליפות נוזל הגה כוח נראות אדמדמות או צהבהבות והופכות את ההיגוי של המכונית שלך לקשה יותר. נזילות נוזל שטיפת שמשות הן כחולות, ירוקות או כתומות, דקות ומימיות. מים מתחת לרכב שלך בימים חמים הם עיבוי ממערכת המיזוג שלך וזה לא משהו שאתה בדרך כלל צריך לדאוג לגביו.

כל עשן

עשן מתחת למכסה המנוע עלול לגרום לנזילות, כולל שמן מנוע, על המנוע החם או על מערכת הפליטה. עשן הצבע שמגיע מהצינור אומר דברים שונים. עשן לבן הוא בדרך כלל אדי מים מדליפת נוזל קירור, בלוק מנוע סדוק או אטם ראש מפוצץ. עשן כחול פירושו ששמן נמצא בתא הבעירה או במפוח טורבו סתום. עשן אפור פירושו נוזל הילוכים, מגדש טורבו או דליפת שמן. עשן שחור אומר שהמכונית שלך שורפת יותר מדי גז בגלל בעיות במסנן אוויר או במזרקי דלק.

בלמים או האצה חלשים יותר

תאוצה חלשה יכולה להיות חיישנים פגומים, בעיות חלוקת דלק או אוויר, בעיות מעגלים משולבים במחשב המכונית. בלימה חלשה יכולה לאותת על בעיות במערכת בלימה הידראולית או דהיית בלמים הנגרמת על ידי רפידות בלם או רוטורים בלויים.

אובדן כוח

סיבות נפוצות לכך שמכוניות מאבדות את כוח האצה הן אוויר סתומים, מסנני דלק או חלקיקים או ממיר קטליטי. תקלות בחיישני זרימת אוויר מסה או חמצן עלולים גם הם לגרום לכך. מזרקי דלק פגומים, משאבת דלק או מגדש טורבו או דחיסת צילינדר נמוכה, עלולים לגרום לאובדן חשמל.

מטרה…

הטיפול במכונית שלך אינו מוגבל רק למה שתקוע מתחת למכסה המנוע הקדמי, כגון תא המנוע שלך, אלא גם לוקח בחשבון את רווחה כללית של הרכב שלך, הכולל את האסתטיקה החיצונית. אי טיפול במראה החיצוני של המכונית יכול להיות יקר בדיוק כמו הבעיות המכאניות הפנימיות אם לא נותנים השגחה. הימנע מלהיות תקוע על הכביש מכיוון שאתה מתעלם מ’רשימת השירות’ של המכונית שלך. זה לא מאוחר מדי לבדוק את המכונית שלך על ידי מכונאי במקום לקרוא למישהו לעזרה לגרור את הרכב שלך כאשר המכונית שלך נתקעה לחלוטין. התרחיש הגרוע ביותר הוא כאשר המכונית שלך נהרסה עקב תאונה – אם זה יקרה, יש הרבה הורסת מכוניות במלבורן שתוכל לקרוא לעזרה.

סכנות

השארת רכב מלוכלך עלולה להאיץ את ההזדקנות ולהפחית את בטיחות הרכב. לדעת כיצד לכלוך ומזהמים אחרים יכולים לגרום לנזק לרכב שלך וטיפול בגורמים העיקריים יכולים לעזור לשמור על בטיחות המכונית על הכביש. לדוגמה, נהיגה עם פנסים מחומצנים מאוד או חלונות מלוכלכים עלולה להפריע לראייתך במזג אוויר גשום בזמן נהיגה. הדבר האחרון שתרצו לעשות, הוא להוריד את העיניים מהכביש ואת הידיים מההגה כדי לנגב את החלונות. תאונות מסוג זה יכולות להתעלם ולזלזל לעתים קרובות.

שחיקת צבע

אחד האשמים העיקריים של הזיהום הוא הלכלוך מכיוון שהוא כל כך בשפע. אמנם בזמן גשמים, חלק מהלכלוך עלול להישטף, אך רבים שוכחים להבין שהגשם עצמו מכיל בתוכו חלקיקי אבק/לכלוך. לכן, כאשר כל השאר מתייבש למחרת, אתה נשאר עם סימני כתמי מים כבדים שנחרטו על צבע הצביעה השקוף שלך. עוד יותר גרוע הם חרקים, קליפות הגוף הקשות יתנהגו כמו אבנים או חלוקי נחל שיגרדו לתוך הצבע עמוק מספיק כדי להרוס את פני השטח – טפל בזהירות והשתמש בשמפו הנכונים לרכב כדי לטפל בהם. שימוש בפוליש מכונה על ידי מפרט רכב מנוסה אמור להיות מסוגל לעשות עבודה קלה בנסיבות כאלה, בהנחה שהשריטה אינה עמוקה מדי.

צואת ציפורים, קרביים של חרקים ומוהל עצים

לא רק מזהמים סביבתיים אלה גסים, מעי חרקים, קקי ציפורים ומוהל עצים הם חומציים מאוד. בגלל האופי החומצי שלהם, הם עלולים לגרום לנזק חמור לצבע הרכב שלכם, מה שעלול לגרום לתיקונים קבועים ויקרים. השארת אלה על החלק החיצוני של רכבך למשך תקופה ארוכה עלולה להיות בעייתית מאוד שכן היא יכולה לחדור מעבר למעיל השקוף של הרכב ולגרום לנזק ולהידבק לצבע בפועל. אם אינך בקי בטיפול ברכב ואתה מנסה להסיר אותו ללא טיפול מתאים, ניתן להסיר גם את הצבע במהלך התהליך. לבסוף, משאיר לך חשבון גדול יותר לחלק עבור שירות טאצ’ או ריסוס מחדש.

פורץ דרך המעיל השקוף

כעת, כשרכבים מודרניים ציפויי חוץ מורכבים מפריימר, ציפוי צבעוני של צבע ושכבת הגנה שקופה. הסכנות של פריצת שכבת המעיל השקוף של הרכב שלך, היא שצבע הרכב שלך הולך להזדקן הרבה יותר מהר. מטרת השכבה השקוף היא להגן על שכבת הבסיס הצבעונית הבסיסית שהוא הצבע, מפני קרינת שמש ישירה או מאור UV ומנזקים פיזיים, כך שמצב צבע הרכב יישאר זהה למספר שנים. לאחר הסרת שכבת ההגנה (Clear Coat), הצבע או שכבת הצבע ידהה בסופו של דבר מחשיפה לחום, UV ואור – מועדים מאוד בטמפרטורות חמות. הפריימר מתוכנן טכנית להיצמד למתכת ולספק משטח לצבע. אם זה נחשף, הוא ישאב פנימה לחות שעלולה לגרום לנזק נוסף לצבע המכונית. זה המקום שבו ציפוי קרמי עשוי להתגלות כפתרון אידיאלי לשמירה על צבעי הצבע שלך כאמצעי מניעה.

לדעת מתי לטפל במכונית שלך ובאיזו תדירות לטפל ברכב יכולה למנוע את הבעיות הנפוצות לעיל ולהוריד את מחיר השירות לרכב. אם לרכב שלך יש בעיה כלשהי המפורטת למעלה, התייעץ מיד עם איש מקצוע לתיקון רכב. פעולה מהירה יכולה להוזיל את מחיר שירות המכונית שלך ובאמת לשמר את ערך השוק של המכונית שלך בטווח הארוך.

icons8-user-male-500

צ’סטר.ה

כל מה שאתה צריך לדעת – מעצות לטיפול ברכב ועד בריחות מדהימות בסוף השבוע. אנחנו הופכים את הדברים הקשים לפשוטים.

סידני Car Care

המועמדים לגמר פרס סידני

ייעוץ לטיפול ברכב לנהג ולחובב היומיום

Schmicko סידני פירוט רכב נייד | ציפוי קרמי | ריפוד גג

23 Hunt St, North Parramatta NSW 2151 | (02) 9158 6636
דרושים פירוט רכב סידני

הפוסט מוביל סימנים שהמכונית שלך זקוקה לשירות הופיע לראשונה ב- Schmicko Mobile Car Detailing & Car Care.

פוסטים דומים

Leave a Reply