נקודת המפנה של האליפות?

3
נקודת המפנה של האליפות?

סוף השבוע של 22-24 ביולי 2022 התקיים באזורנו ה-Grand Prix de France 2022. Circuit Paul Ricard, הממוקם ב-Côte d’Azur, ב-Var, שוב אירח את הגרנד פרי דה פראנס מאז 2018, לאחר אירוח אותו בין 1971 ל-1990.

למירוץ הקיץ היו את כל האלמנטים לחגוג: חגים לצרפתים רבים, שמש, טייסים וצוות כחול-לבן-אדום. אבל למרבה הצער הגרנד פרי הצרפתי ב-2022 הרגיש כמו האחרון, ולא בכדי. השמועות הדוחקות במתחם לאחרונה מצביעות על השבתה של לוח השנה של 2023 של האירוע הצרפתי לטובת מפגשים אחרים.

שחקני F1 רבים לא ממש תומכים ב- Circuit Paul Ricard. מסלול ה-Var סובל מהפיכתו למסלול מבחן עם פסים שוחקים צבעוניים אלה המפריעים לעין בלתי מזוינת של חובבי ספורט מוטורי. יחד עם זאת, מעגל ספא-פרנקושאמפ, המאוים אף הוא, מתמשך הרבה יותר. נכון או לא נכון. עם זאת, הגרנד פרי דה פראנס לא נקבר. אם ההשערה של מבחן ברחובות ניס הוזכרה על ידי הבוס של F1, סטפנו דומניקלי, האפשרות הזו התרחקה. ניתנת עדיפות לקיום אירוע צרפתי בפול ריקארד.

בכל מקרה, הגרנד פרי הצרפתי הזה של 2022, שהפגיש שיא של 200,000 צופים, היה חגיגה גדולה לכל אוהבי הקטגוריה הבכירה. חזרה לגראנד פרי הצרפתי 2022.

תרגול חופשי בתמונות.

מצגת זו דורשת JavaScript.

בסך הכל בשלושת מפגשי האימון החופשי של ה-GP, הפראריות נראות התחרותיות ביותר, אך ורסטפן גם היא במשחק, וזוכה בזמן הטוב ביותר במפגש האחרון.

לרוע המזל של פרארי, אם המושבים החד-מושבים שלו יהיו תחרותיים, סיינץ יתחיל רחוק על הרשת, ויספוג עונש על החלפת רכיבי מנוע. זה יתחיל מהתחתית של הרשת.

מצגת זו דורשת JavaScript.

הסמכה: פרארי כאסטרטג משובח!

מפגש המוקדמות נפתח בגסלי, סמל המקומי שרצה להיות הראשון על המסלול? לצרפתים יש עונה מעורבת. רחוק מהעונת החולפת המעולה שלה, גרסת AlphaTauri 2022 אינה היעילה ביותר והנורמן סבל גם מטעויות אסטרטגיות (במוקדמות במיוחד). בנוסף, הוא היה מעורב לא פעם בעימותים שאילצו אותו לפרוש או לסיים במקומות האחרונים (רק 3 פעמים בנקודות).

מצגת זו דורשת JavaScript.

למרבה הצער, גם צרפת לא מחייכת אליו. גאסלי לא שיפר את זמנו, במיוחד בגלל דגל צהוב לאלבון. שאר הנהגים השתפרו וגסלי מצא את עצמו על הגבול. לבסוף, השתתפותם של מגנוסן וסיינץ במוקדמות (למרות הבטחת הפתיחה שלהם מהחלק האחורי של הרשת) גרמה מכה קשה לנהג הצרפתי, שהחליק לאזור האדום, שם נרדף להדחה. לקלרק קובע את הזמן הטוב ביותר בסשן ב-1:31.727 לפני ורסטפן וסיינץ.

  • שאלה 2: העונש במסיבה

במהלך הרבעון השני, סיינץ, למרות שהבטיח להתחיל מהשורה האחרונה, חותם הקפה סטרטוספירית ב-1:31.081, כמעט שניה לפני ורסטפן, שוב שני. מגנוסן, שנענש גם הוא, קבע את הזמן ה-8 המהיר ביותר שאיפשר לו להעפיל.

מצגת זו דורשת JavaScript.

בצד של המרצדס, שהביאה חבילה גדולה של אבולוציה, אנחנו מכינים מרק קטן עם ההעוויה. חיצי הכסף מתרחקים מרד בול ופרארי ואף היו מחוץ לאזור המוקדמות של הרבעון השני לפני שהשתפרו בהקפה אחרונה.

אכזבה שנייה בשבט הצרפתי עם חיסולו של אוקון, 12 על הרשת, כאשר חברו לקבוצה אלונסו השיג את הזמן ה-5 המהיר ביותר בסשן.

  • שאלה 3: הגאונות של פרארי

אם תהינו מה יכול להיות השימוש בהסמכה של Sainz ברבעון השלישי, פרארי תגרום לנו להבין במהירות. על המסלול במהירות, סיינץ ולקלרק יוצאים באש קבוצתית. במהלך הקפת היציאה אנו מבינים ששני הנהגים לא רוצים להיות מופרדים.

מצגת זו דורשת JavaScript.

כי. הספרדי, שנידון, ישחק את התפקיד של חברו לקבוצה לדוגמא לתת לקלרק כל הזדמנות. Sainz מציע שאיפה בחלק השני של הקו הישר של המיסטרל ובעקומה של הסימנים לפני שהוא סוטה בגישה של הישר הכפול של Beausset. זה עובד בהקפה הראשונה של הטייסים מאז Leclerc הוא הראשון עבור … 0.008 שניות מול Verstappen!

בהקפה השנייה, שני נהגי פרארי חזרו על החוויה לשלמות. לקלרק חותם על השיא בגזרה הראשונה בעוד וורסטאפן לא משתפר. ההולנדי שמר על שיאו בגזרה השניה (שהושג בהקפה הראשונה), אך לא השתפר. לקלרק מוחץ את המתחרים ומדביק שלוש עשיריות לוורסטפן.

מצגת זו דורשת JavaScript.

נהג פרארי יתחיל לפני שני הרד בולס ושתי המרצדסים! זהו הפול פוזישן ה-16 של המונגסקי, שהופך לפולני השלישי הטוב ביותר של הסקודריה.

המירוץ: מרק גריימס לפרארי

מצגת זו דורשת JavaScript.

תחת חום הים התיכון ייצאו הנהגים לגראנד פרי הצרפתי 2022, לקלרק על העמוד. כשהאורות כבויים, לקלרק שומר על המקום הראשון שלו מול ורסטפן. מאחור, פרז מתחיל פחות טוב והמילטון הוא זה שמרוויח. אלונסו גם פתח מצוין, מיקם אותו במקום החמישי בפינה הראשונה. הפעם הטייסים לא מנצלים את רוחבי המסלול שמציעות רצועות השוחקים, כפי שהיה במהדורות קודמות. גם ההתחלה די רגועה.

מצגת זו דורשת JavaScript.

ב-Chicane Nord הדברים מסתבכים מעט. אוקון, שמנסה להיפטר מצונודה, נוגע בו ושולח את היפנים להסתובב. אין נזק ניכר לאלפיני, אבל הצרפתי נמצא אשם ומקבל עונש של 5 שניות.

מצגת זו דורשת JavaScript.

לקלרק שולט ושומר על ההובלה אבל ורסטפן לא רחוק מאוד, באזור ה-DRS ודבק בתחילת הדאבל זכות של ביוסט לכמה הקפות. במקביל, פרז במרדף אחרי המילטון. לקלרק והמילטון מתנגדים להתקפות של רד בול.

בהקפה ה-16 של הגרנד פרי הצרפתי הזה של 2022, ורסטפן עוצר כדי להרכיב צמיגים קשיחים וללכת לסוף הגרנד פרי. הרעיון הוא גם להכריח את לקלרק לצפות את עצירת הפיטורים שלו. לקלרק נשאר במסלול, עדיין מהיר עם המדומים. עד המחזור ה-18.

בהקפה 18, לקלרק איבד את החלק האחורי של הפרארי שלו ב-Bausset דאבל ימינה וסיים את המירוץ שלו בחומת הצמיגים, בזמן שהוא מוביל את המירוץ. מכונית הבטיחות בחוץ. המונגסקי כועס מזעם ברדיו, אבל נראה שהוא מאשים את עצמו יותר מאשר את הצוות שלו.

מצגת זו דורשת JavaScript.

נהגים שעדיין לא עצרו מנצלים את ההזדמנות לזרוק את עצמם לבורות. סיינץ, שהיה באסטרטגיה שונה עושה את אותו הדבר. פרארי לא רוצה לבזבז זמן עם המכונית האחרונה שלה על המסלול. בעיה, היא שחררה את הספרדי מהר מדי ולטיפי, שחצתה את הפיט ליין, נאלצה להתחמק וללחוץ על הבלמים. Sainz נענש באופן טבעי 5 שניות על “שחרור לא בטוח”.

ה-GP הצרפתי מתחיל מחדש בתום ההקפה ה-20, ורסטפן לפני המילטון, פרס, ראסל ואלונסו. מיד, סיינץ החל את עלייתו, במיקום 8 בהתחלה מחדש, הספרדי עקף במהירות את שני המקלארן, ואז האלפיני מההקפה ה-22. ואכן, סיינץ נמצא באסטרטגיה לגמרי לא בקצב עם שאר הרשת, הוא שהתחיל קשה. לכן ה-no55 נאלץ לעבור לאמצעים המסוגלים יותר, אך עם אורך חיים קצר יותר מהצמיגים הקשיחים.

מצגת זו דורשת JavaScript.

בהקפה 30, סיינץ משוחרר החל בעקיפה מעולה על ראסל מבחוץ בעקומת הסיגנס. 11 הקפות מאוחר יותר, הוא תקף את הרד בול של פרס באותו אופן כמו עם המרצדס. המקסיקני חזק יותר בהגנתו, על גבול ההיגיון. פרארי קראה לו לחזור לבורות להרכיב צמיגים חדשים. “לא עכשיו ! לא עכשיו !” גביע סאין. נהג הפרארי לא נכנע ועקפה בהצלחה בין עיקול האגם לעיקול הגשר על פרז, וגם נהנה מה-DRS כדי להגן על עצמו בישורת.

מצגת זו דורשת JavaScript.

סיבוב לאחר מכן, בהקפה 42, התפתח קרב בין פרז לראסל. נהג המרצדס חזר וניסה לעקוף מבפנים בתחילת השיקאן הצפוני, אך לא השאיר מספיק מקום לפרז. לכן המקסיקני החליט לקצר את השיקאן מבלי לעבור את הפרצה ואף חזר לכמה רגעים מול סיינץ שעבר אותו, לפני שוויתר מיד על העמדה. ראסל כועס ודורש להעניש את פרס. וולף עצמו ריכז את נהגו כדי לחפש את המקום השלישי על המסלול.

מצגת זו דורשת JavaScript.

עשר הקפות מהסיום, סיינץ, למרות הביצועים שלו, נקרא בחזרה על ידי הצוות שלו כדי להרכיב סט חדש של צמיגים בינוניים. פרארי חששה שהצמיגים הנוכחיים, שהותקנו בסוף סיבוב 18, לא יגיעו עד הסוף. הספרדי יוצא 9 אחרי אוקון אבל מחזיק 2.5 שניות להקפה לכולם.

בהקפה 49, ג’ואו נעצר ברצועות השוחקים כדי לפרוש. מכונית הבטיחות הוירטואלית נפרסת. אבל ל-“ENDING” של מכונית הבטיחות הווירטואלית לוקח קצת זמן להתפוגג כדי להכריז על ההשקה מחדש של המירוץ. בהפעלה מחדש, ראסל, דבוק לפרז, מפתיע אותו בעיקול באגם ועובר מול המקסיקני. אם הוא יישאר קרוב, פרס לא יוכל להשיב, למרות ה-DRS.

מצגת זו דורשת JavaScript.

ורסטפן זוכה בגרנד פרי הצרפתי 2022 לפני המרצדס של המילטון וראסל ומגדיל את הפער במידה ניכרת על לקלרק בדירוג הנהגים.

קרדיט תמונות: פורמולה 1

פוסטים דומים

Leave a Reply