נהגים מסתכנים בתביעה בגין עצירה על הכתף הקשה

2
נהגים מסתכנים בתביעה בגין עצירה על הכתף הקשה

ייתכן שעצירת ‘חירום’ שלך בכתף ​​הקשה של הכביש המהיר לא תיחשב כמצב חירום, ואתה עלול לעמוד לדין.

על פי חוק הכבישים המהירים, אסור להשתמש בכתף ​​קשיחה ‘אלא במקרה חירום או אם הורו לעשות זאת על ידי המשטרה, שוטרי התנועה או תמרור’.

במה שנקרא ‘כביש מהיר חכם’ – שבו הכתף הקשה משמשת לעתים כנתיב נוסף – אותו הדבר חל על אזורי מקלט החירום שאתה רואה ממוקמים כל 1.5 מייל.

שימוש לא נכון בכתף ​​הקשה, או באזור המפלט, עלול לגרום לקנס של 100 פאונד ושלוש נקודות ברישיון הנהיגה שלך.

מַטָרָה גרהם קונווי, מנכ”ל של בחר בליסינג לרכב, קרא להנחיה טובה יותר מהממשלה לגבי מהו ‘מצב חירום’.

הוא טוען: “ברור שאם המכונית שלך מתקלקלת, זה מצב חירום בתום לב שמחייב אותך להגיע למקלט הבטוח היחסי של הכתף הקשה.

“אבל כשזה מגיע ל’מצבי חירום’ אחרים, ה הַדְרָכָה בקוד הכביש המהיר מהווה תחום אפור.

“ברור שצריך להשתמש בכתף ​​הקשה רק כ’מוצא אחרון – אבל אני טוען שההגדרה הזו תהיה שונה מאדם לאדם והיא פתוחה לפרשנות.

“עוד קצת בהירות ממשרד התחבורה, אני חושב, תהיה שימושית, במיוחד מכיוון שכבישים מהירים חכמות עלולות לבלבל לעתים קרובות לניווט.”

מר קונווי טוען כי עצירה על הכתף הקשה כדי לבצע שיחת טלפון, או להשתמש בשירותים, אינה נחשבת למקרה חירום בעיני החוק וסביר להניח שתראה אותך פוגע בקנס ושלוש נקודות.

עם זאת, עצירה על הכתף הקשה עבור ‘מצב חירום רפואי’ מקובלת.

אבל מר קונווי מוסיף: “אומרים לנו לא למשוך בכתף ​​הקשה כדי להקיא או לאפשר לנוסע להיות חולה. אבל עבור אנשים רבים, זה ייראה כמצב חירום רפואי המחייב עצירת כתף קשה.

“ראינו מקרים של שוטרים שפרסמו פוסטים בפורומים של מוטוריים שבהם הם מציעים שמה שעושה ומה לא מהווה שימוש לא נכון בכתף ​​הקשה מסתכם לעתים קרובות בשיקול דעתו של השוטר המטפל.

“אדם אחד שפרסם פוסט בפורום שטען שהוא שוטר אמר שהוא עזר לנהג שנעצר על הכתף הקשה כשהילד שלו הוקיא בכל רכבו. שוטרים אחרים עשויים שלא לראות בזה מצב חירום אמיתי.

“שוב, קצת בהירות בנושא תועיל.”

מר Conway של Select Car Leasing אומר שזה עשוי להיות מפתה גם לנהגים לעצור על הכתף הקשה אם נורית אזהרה במקרה חירום תהבהב לפתע על לוח המחוונים.

מר קונווי מוסיף: “אם נורית השמן שלך תהבהב על הדפים, אני חושב שאנשים רבים יתפתו לעצור. אחרי הכל, אם נגמר הנפט במכונית שלך, אתה מסתכל על תקלה קטסטרופלית במנוע.

“עם זאת, מומחים מציעים שאם המכונית שלך עדיין נוסעת כמו שצריך, אל תעצור על הכתף הקשה ברגע שנורית אזהרה מהבהבת – עליך להמשיך בזהירות ליציאה או לתחנת השירות הבאה”.

יש גם בלבול בשאלה האם זה מקובל או לא להחליף פנצ’ר בכתף ​​הקשה.

קוד הכבישים מציע לך ‘להחליף את הצמיג רק אם אתה יכול לעשות זאת מבלי לסכן את עצמך או אחרים – אחרת, התקשר לשירות תקלות.

מוסדות כמו ה א.אעם זאת, תגיד שלעולם אל תחליף צמיג על הכתף הקשה של הכביש המהיר או בצד הדרך.

מר קונוויי מוסיף: “הנתונים הסטטיסטיים של משרד התחבורה מראים שהיו 403 תאונות בכתפיים הקשות של הכביש המהיר בבריטניה בין 2011 ל-2016.

“אלה מקומות מסוכנים להיתקע, מכל סיבה שהיא, והחלפת צמיג תקר מגבירה משמעותית את גורם הסיכון.

“זה עוד תחום שבו סלקט רכב ליסינג ידרוש בהירות טובה יותר עם ההדרכה.”

נכון לסוף 2020, היו 369 מיילים של כבישים מהירים חכמות באנגליה – ו-168 מיילים ללא כתף קשה”.

דומיניק סמית’, המנהל ב חוק פטרסון, המומחה הגדול ביותר בבריטניה לעבירות תנועה בכבישים, אומר,החוק קובע שאף רכב לא ייעצר או ינוח על הכתף הקשה, אלא אם: יש תקלה או ליקוי מכני (או כאשר נגמר הדלק, השמן או המים הנדרשים לרכב); תאונה, מחלה או חירום; לאפשר לאדם להזיז חפץ שנפל על הכביש המהיר, או לאפשר לאדם לסייע בכל אחד משלושת המצבים הללו.

“אין הגדרה מדויקת של ‘חירום’ – כל מקרה תלוי בעובדות שלו והאם מצב החירום היה רציני מספיק כדי להצדיק עצירה”. מוסיף סמית’, לפני שהוא ממשיך ואומר שהחוק כן מציע ש”מצב החירום צריך להתעורר לאחר שהמגן נכנס לכביש המהיר”.

“לאחר מכן, התקנות קובעות כי הרכב לא יישאר במנוחה יותר מהנדרש, יש להזיז אותו מהכביש בהקדם האפשרי, ובעת עצירה, אף חלק מהרכב (או המטען שלו) לא יחסום. או לגרום לסכנה לכלי רכב אחרים”.

אי ציות לתקנות אלו עלול להביא אותך לדין על כמה עבירות שונות, החל מעצירה לא חוקית על הכתף הקשה עלולה לראות שהגעת ל-2500 פאונד אך ללא נקודות עונשין. במקרה הקיצוני ביותר, אם המשטרה סבורה שהנהיגה הייתה רשלנית או מסוכנת, היא עשויה להעמיד לדין בגין נהיגה ללא זהירות ותשומת לב ראויה (3-9 נקודות או פסילה) או אפילו נהיגה מסוכנת (איסור של 12 חודשים לפחות, מבחן חוזר מוארך , אולי צווי קהילה או מאסר במקרים חמורים).

UP IN NEWS


לכל החדשות, הדיווחים והביקורות האחרונות בתחום הרכב, עקבו אחרינו טוויטרכמונו ב פייסבוקהירשם לנו יוטיוב עמוד, ועקוב אחרינו אינסטגרם, שמתעדכן מדי יום.


הישאר לפני העקומה

פתח את המקור המוביל בעולם לחדשות וניתוח רכב.

Autoscommunity.com מספקת פתרונות שיווק ופרסום חדשניים לתמיכה ביעדי מסע הפרסום הספציפיים של מפרסם. תוכניות מותאמות אישית ממנפות את המיטב של Autoscommunity.com. צור קשר עם צוות המכירות שלנו עוד היום וראה מה הצוות שלנו יכול לעשות עבור פתרונות הפרסום המותאמים אישית שלך.

אנא כלול מספר ליצירת קשר אם אתה רוצה לדבר עם צוות המכירות שלנו. ניתן ליצור קשר גם בדרכים הבאות:

תזכורת בטיחות – נא לחגור! חגורות בטיחות מצילות חיים מדי יום. חגור תמיד חגורות בטיחות והשתמש בריסון מתאים לכל הנוסעים הילדים.

פרסומת

חושבים שהחברים שלך יהיו מעוניינים? שתף זאת

פוסטים דומים

Leave a Reply