מיצובישי 2022 אאוטלנדר חדש הושק באוטודרום

0
מיצובישי 2022 אאוטלנדר חדש הושק באוטודרום

מיצובישי חשפה פרק חדש בכיוון העיצובי של המותג כשהשיקה בשבוע שעבר את הדור הרביעי של ה-Outlander SUV שלה באוטודרום של דובאי. הקרוסאובר בעל שבעה מושבים הגיח עם עיצוב שמגדיר עוד יותר את הצורה החדשה של המשפחה, ביצועים משופרים וצרור אלקטרוניקה שימושית. עם כריות אוויר וילון וכריות אוויר צדיות המותקנות במושב, האאוטלנדר החדש מדגיש גם את הדאגה שלו לבטיחות.

לאחר שמכר 2.6 מיליון יחידות ברחבי העולם, האאוטלנדר מוכן לקחת על כתפיו קצת בניית מותג בביטחון. יוטאקה יאנו, נשיא מיצובישי מוטורס המזרח התיכון ואפריקה, אמר: “האאוטלנדר החדש הוא מחליף משחק עבור מיצובישי מוטורס, עם משיכה חזקה למוצר והסיכוי לעצב מחדש לחלוטין את דעת הלקוחות לא רק על הדגם הספציפי הזה אלא גם על הדגם הספציפי הזה. המותג כולו.”

הודעה לעיתונות ההשקה מתארת ​​את המראה החיצוני כ”בטוח, גמיש ומלכותי”. קווי המשטח הרחבים יחד עם קצוות חדים משלימים על ידי חישוקי סגסוגת בגודל 20 אינץ’ ופגושים תלויים. מכלול המנורות הקדמיות של תאורת יום ומאותתים ממוקמים גבוה יותר כדי שהולכי רגל ונהגים אחרים יוכלו לראות אותו טוב יותר. העיצוב החיצוני אכן הופך אותו עם נוכחות ולמרבה המזל, שום דבר לא בולט בנוכחותו. בפנים, זה מוח חסכני שבחר בחומרים ובתפאורה אבל כזה שלא נטול הומור או טעם – עטיפת העור הכתום מגלה.

אחורי מיצובישי אאוטלנדר חדש

מקדש של נוחות

למושבים הקדמיים מבנה אורטן דו-שכבתי לנוחות ופחות עייפות בנסיעות ארוכות. מרווחות ונוחות כללית משופרים על ידי הרחבת הגוף והגדלת מרווח הרגליים של המושבים בשורה הראשונה והשנייה, אך זה משאיר את השורה השלישית מתאימה להוביטים או לילדים. תנורי חימום למושבים, בקרת אקלים אוטומטית עם 3 אזורים ושמשיות לדלת האחורית זמינים.

מסך הקונסולה המרכזית נראה דומה להפליא לזה של היריבות היפניות. נראה שאפילו השילוב של גבעול הילוכים וסיבוב חוגה לבחירת מצבי נהיגה הוא הנושא הסטנדרטי כמעט בכל דגמי יפנים (וגם סיניים). בהתאם לגזרה, שני סוגים של מסכים – תצוגת נהג דיגיטלית מלאה בגודל 12.3 אינץ’ שהיא מסך מלא הראשון של מיצובישי מוטורס, תצוגת גביש נוזלית בהבחנה גבוהה, ותצוגת רב-מידע בעלת ניגודיות גבוהה בגודל 7 אינץ’. מציג ניווט חץ פשוט בתצוגת המידע המרכזית. מסך גדול בגודל 9 אינץ’ עבור התצוגה המרכזית זמין על עיטורים ספציפיים המצוידים במערכת ניווט ל-Smartphone-link Display Audio. יישומי Android Auto™ ו-Apple CarPlay מחברים טלפונים חכמים לרכב. ניתן לקרוא מידע נהיגה בבטחה בתצוגה הראשונה שלהם בגודל 10.8 אינץ’ של השמשה הקדמית (HUD). מערכת סאונד פרמיום Bose בעלת 10 רמקולים עוטפת את נוחות תא הנוסעים.

האאוטלנדר החדש הוא רכב שטח משפחתי בעל 3 שורות 7 מושבים, מה שהופך אותו לאחד מסוגו. ניתן להגדיר את המושבים בצורה גמישה עבור נוסעים ומטען. סופקו חללים לאחסון סמארטפונים, טעינת טלפון אלחוטי 15W ויציאות טעינה מסוג USB מסוג C ו-A.

תא הנוסעים של מיצובישי אאוטלנדר מרווח ונוח

בְּטִיחוּת: מערכת סיוע לנהג מתקדמת ותכונות בטיחות

רמת הגימור העליונה בתצוגה מציגה חבילת סיוע מלאה לנהג הכוללת מערכת הפחתת התנגשות קדימה (FCM), בקרת שיוט אדפטיבית (ACC), אזהרת סטייה מנתיב (LDA), אזהרת נקודה עיוורת (BSW), סיוע לשינוי נתיב (LCA), אחורי. התראת תנועה צולבת (RCTA), התראת תשומת לב לנהג (DAA), בלימת חירום אוטומטית מאחור (AEB) ומוניטור רב סביב.

כרית האוויר המרכזית הקדמית למושב הנהג וכריות האוויר הצידיות למושבי השורה השנייה מצוידות כסטנדרט, ובסך הכל מותקנות 7 כריות אוויר. בהתנגשות צד, כרית האוויר המרכזית הקדמית נפתחת בין מושבי הנהג והנוסע הקדמי. מיצובישי קונקט מותקן כמערכת תמיכה לרכב. בלחיצה על כפתור, ניתן לבקש עזרה מהמוקד במקרה שהרכב מתקלקל או מעורב בתאונה, והוא מדווח אוטומטית על הפעלת כרית אוויר. זה יכול גם להפיק אזהרת גניבת רכב ולדווח למשתמש על מידע על מיקום הרכב אם הרכב נגנב.

גלגלי מיצובישי אאוטלנדר 20 אינץ'

מנוע וביצועים

האאוטלנדר החדש מתהדר במנוע בנזין 2.5 ל’ שפותח לאחרונה עם הספק משופר של 181 כ”ס ב-6,000 סל”ד. זה 8.9% טוב יותר מהדור הקודם. המומנט המרבי הוא 244 ננומטר ב-3,600 סל”ד. טוענים כי יעילות דלק מעל 12 ק”מ לליטר מצוינת. תיבת ההילוכים הרציפה מגיעה עם מצב ספורט 8 הילוכים. רק מעל 12, זה סימן עם צריכת דלק מעולה.

לאאוטלנדר החדש יש פלטפורמה חדשה שפותחה לשיפור בטיחות התנגשות ויציבות היגוי רבה יותר. המתלים הרב-חיבוריים וההגה החשמלי כפול פיניון משפרים את נוחות הנסיעה הכללית ואת יכולת העקיבה בפינות, מלבד הפיכת הנהיגה בקו ישר למהנה יותר.

נסיעת המבחן נערכה במסלול דובאי Autodrome. התחלנו לחשוב שהם בטח משוגעים לעשות את זה. סיכמנו לחשוב פחות או יותר אותו דבר, אבל לא יכולנו שלא לראות ש-181 כ”ס נראה כמו מנה מספקת של כוח לכל מטרה הגיונית – לזנק את הישר מול ה-Grand Stand לא אחד מהם. זו לא מכונית ספורט אבל רכב השטח בו נהגתי היה בעל הנעה לכל הגלגלים (ניתן גם להנעה דו-גלגלית). ישנם שישה מצבי נהיגה עבור אפשרויות 4WD וחמישה עבור 2WD. המצבים כוללים ‘רגיל’ לעיר, ‘אספת’ לנהיגה ספורטיבית על כבישים סלולים – מה שהשתמשתי באוטודרום, חצץ לביצועי אחיזה גבוהים ויציבות בכבישים לא סלולים. יש ‘שלג’ ו’בוץ’ יש לו דרך יציבה להרים ולבלום ללא הכפשה בפינות. התאוצה נקייה וה-CVT נעים לנהיגה גם כשפלסי הכוח יוצאים בסוף.

מאפייני תא נוסעים של מיצובישי אאוטלנדר

המחיר

מיצובישי אאוטלנדר החדש מגיע ב-5 רמות גימור החל מ-110,000 AED ועד 145,000 AED. היריבים שהוצגו לחוויה השוואתית בהשקה היו ניסאן X-Trail ויונדאי טוסון. בהשוואה אליהם, האאוטלנדר נראה גדול יותר אבל X-Trail מציע גם מושב בשורה השלישית.

חווית ההשקה כללה רק נהיגה על המסלול ותידרש סקירה מעמיקה יותר כדי להגיב על פונקציות וביצועים אחרים בחיים האמיתיים.

מסך מיצובישי אאוטלנדר קומפקטי ואלגנטי

פוסטים דומים

Leave a Reply