לוטוס הנדסה: המחדשים מס’ 1

4
לוטוס הנדסה: המחדשים מס’ 1

Lotus Engineering מספקת שירותי ייעוץ מקיפים לרבים מיצרני ה-OEM וספקי Tier 1 בעולם. היא זוכה להכרה בינלאומית בזכות תרומתה ארוכת השנים להנדסה פורצת דרך ולפיתוח רכב חדשני.

שלושת עמודי התווך של המומחיות וההיצע המסחרי שלה הם פלטפורמות, מערכות בקרה ושירותים טכניים, כולל עיצוב מושכל, פיתוח קונספט מוצר, פיתוח תכונות, הנדסה מתקדמת ואפילו ייצור של כל רכב.

עמוד הפלטפורמות פשוט מאוד להסבר; זה המסחור של ארכיטקטורות הרכב של לוטוס כך שעסקים אחרים יוכלו לפתח את המכוניות שלהם בטווח זמן מואץ ובהשקעה מופחתת.

ללוטוס ארבע פלטפורמות רכב ייחודיות, שלוש חשמליות לחלוטין, בתוספת השלדה עליה בנויה האמירה המונעת בבנזין. בנוסף, זמינות גם מה ש-Lotus Engineering מכנה ‘ארכיטקטורות מדור קודם’ – שעליהן נבנו ה-Elise, Exige ו-Evora עד השנה שעברה.

פלטפורמות הוא תחום שבו ללוטוס הנדסה יש ניסיון משמעותי ובעל פרופיל גבוה, למשל, אופל ספידסטר / ווקסהול VX220 שהושק על ידי החטיבות האירופיות של ג’נרל מוטורס בשנת 2000.

בעבודה זה לצד זה עם הלקוח, לוטוס הנדסה מסחרית את הפלטפורמה של אליז עטורת השבחים כדי ליצור מכונית ספורט דו-מושבית כדי להשיג סוג חדש של לקוחות עבור המותגים התאומים. בעוד שהעיצוב נעשה על ידי מנועי אופל ו-GM, מרכז הפרויקט והייצור היו במטה לוטוס בהיתל, נורפולק. יותר מ-7,000 מכוניות ספורט של אופל ספידסטר / ווקסהול VX220 יוצרו באותו מתקן ייצור כמו לוטוס אליז ואקסיג’.

מארק סטרינגר, מנהל מסחרי, לוטוס הנדסה, אמר: “קיבלנו את הפלטפורמה החלוצית שלנו לרכבים קטנים מאלומיניום שחולץ ומלוכד, אשר, עם הגמישות הרבה, היעילות והרבגוניות שלה, ניתן היה להנדס מחדש בהצלחה כדי להוות בסיס למכונית אחרת, ב. במקרה הזה, אופל ספידסטר. התוצאה הייתה מכונית ספורט ייחודית ועטורת פרסים עבור GM, אשר נשאה את ה-DNA של Opel ו-Vauxhall ויוצרה ביעילות ובתקני איכות מוכרים בעולם. זוהי המחשה מצוינת לאופן שבו הלקוחות שלנו יכולים להפיק תועלת מכל העבודה שכבר ביצעה לוטוס, תוך הפחתת עלויות וזמן יציאה לשוק.”

למרות ששיתוף פלטפורמות נפוץ בתוך יצרני OEM גלובליים עם מספר מותגים, Lotus Engineering מספקת פתרונות לצדדים שלישיים עם דרישות נפח נמוכות וגבוהות יותר. יתרון נוסף הוא גישה לשירותי פיתוח המוצרים המלאים של לוטוס, כולל ייצור.

מארק הוסיף: “היום, אחת מנקודות המכירה המרכזיות שלנו עם לקוחות היא ש-Todaytus עברה במהירות לחשמול במגוון כלי הרכב שלה, מרכב השטח Eletre למכונית היפר-Evija ו-Type 135, מכונית הספורט ה-EV העתידית שלנו. זה אומר שנוכל להנגיש את המקטעים האלה ללקוחות המעוניינים להתקדם לחשמל במהירות עם השקעה מופחתת תוך תמיכה בשירותים הטכניים שלנו”.

שלושת הארכיטקטורות החשמליות המלאות הזמינות פירושן לוטוס הנדסה יכולה לתמוך בפיתוח של כלי רכב במגוון סגמנטים. קיימת גם גמישות טכנית בארכיטקטורות עצמן וכיצד ניתן להתאים אותן, והרכיבים המשולבים, לצרכי הלקוחות.

“המחויבות שלנו למשקל קל מספקת בסיס מצוין להסתגלות, ויש רמות גבוהות של גמישות בכל פלטפורמה כדי שנוכל לעבוד עם הלקוח כדי לפתח תכונות ייחודיות כדי לגלם את ה-DNA שלו”, הסביר מארק. “כמו כל מה שמציעה לוטוס הנדסה, הייצור ניתן להרחבה מכיוון שמתקני הייצור החדשים שלנו נוצרו עם קיבולת נוספת כדי לאפשר עבודה של צד שלישי.”

UP IN NEWS


לכל החדשות, הדיווחים והביקורות האחרונות בתחום הרכב, עקבו אחרינו טוויטרכמונו ב פייסבוקהירשם לנו יוטיוב עמוד, ועקוב אחרינו אינסטגרם, שמתעדכן מדי יום.


הישאר לפני העקומה

פתח את המקור המוביל בעולם לחדשות וניתוח רכב.

Autoscommunity.com מספקת פתרונות שיווק ופרסום חדשניים לתמיכה ביעדי מסע הפרסום הספציפיים של מפרסם. תוכניות מותאמות אישית ממנפות את המיטב של Autoscommunity.com. צור קשר עם צוות המכירות שלנו עוד היום וראה מה הצוות שלנו יכול לעשות עבור פתרונות הפרסום המותאמים אישית שלך.

פרסומת

אנא כלול מספר ליצירת קשר אם אתה רוצה לדבר עם צוות המכירות שלנו. ניתן ליצור קשר גם בדרכים הבאות:

תזכורת בטיחות – נא לחגור! חגורות בטיחות מצילות חיים מדי יום. חגור תמיד חגורות בטיחות והשתמש בריסון מתאים לכל הנוסעים הילדים.

פרסומת

חושבים שהחברים שלך יהיו מעוניינים? שתף זאת

פוסטים דומים

Leave a Reply