כיצד להתקין מערכת מגדש טורבו

0
כיצד להתקין מערכת מגדש טורבו

תעשיית האפטר-מרקט לרכב הגיעה לשווי של 560 מיליארד דולר בשנת 2021. חלק מהמכוניות מגיעות עם מערכת מגדש טורבו כסטנדרט, וחלק לא.

אם לרכב שלך אין עדיין טורבו, אולי תרצה להוסיף אחד. אבל איך מגדשי טורבו עובדים? ואיך מתקינים אחד כזה?

המשך לקרוא כדי לגלות.

מה זה מגדש טורבו?

הם מכשירים שניתן להוסיף למנוע של רכב כדי לשפר הן את הביצועים והן את היעילות. הם מורכבים משני חצאים נפרדים עם פיר המחבר אותם יחד.

צד אחד של ערכת טורבו הוא פתח הכניסה שבו גזים חמים מסובבים את הטורבינה. זה גורם לצד השני להסתחרר מה ששואב את אוויר הסביבה, דוחס אותו לתוך המנוע. זה מכניס יותר אוויר לתא הבעירה אשר בתורו הופך את המנוע ליעיל וחזק יותר.

התקנת מגדש טורבו דורשת מיומנות מכנית מסוימת, אך ייתכן שתוכל לעשות זאת בעצמך על ידי ביצוע המדריך הזה.

1. מסננים את השמן

הרם את הקצה הקדמי של המכונית באמצעות ג’ק והנח אותו על מעמדי הג’ק. רוקנו את שמן המנוע באמצעות מחבת כדי שתוכלו להיפטר מהשמן כראוי.

2. התקן את מצנן הביניים והסר את כותרת הפליטה

לאחר שכל השמן התנקז, הנח את פקק ניקוז השמן לאחור והסר את הפגוש הקדמי. כאן אתה מתקין את מצנן הביניים או מצנן אוויר טעינה. הסר את ראש הפליטה מכיוון שהוא יוחלף בסעפת מגדש הטורבו.

3. חבר את מגדש הטורבו

חבר את ראש הטורבו למגדש הטורבו, ולאחר מכן חבר את ראש הטורבו למערכת הפליטה. לאחר מכן, עליך ליצור ברז בקו מסנן השמן. חבר את קו הזנת השמן של מגדש הטורבו לברז זה, ולאחר מכן חבר את קו החזרת השמן למיכל השמן של המנוע.

לחלק מהמכוניות אין ברז שמן במיכל שמן המנוע. אם זה המקרה, ייתכן שיהיה עליך להכין אחד.

4. חבר את הצינורות והצינורות

השתמש בצינורות המתכת והצינורות כדי לחבר את המצנן הבין ליציאת האוויר הדחוס של מגדש הטורבו. יש להסיר את כל הצינורות והפילטרים המחוברים לכניסת האוויר של המנוע. אם לרכב שלך יש קרבורטור אז תצטרך גם כובע טורבו.

5. חבר את שקע האוויר הדחוס

מהצד השני של המצנן הבין-לאומי, הצינורות והצינורות יצטרכו לעבור למערכת יניקת האוויר של המנוע. לאחר מכן יש לחבר את מערכת היניקה ליציאת האוויר הדחוס של מגדש הטורבו.

ודא שכל ברזי השמן והברגים תקינים, הוסיפו מעט שמן חדש והורידו את המכונית – עכשיו אתה מוכן ללכת.

התקנת מערכת מגדש טורבו בעצמך

התקנת מגדש טורבו משלך היא בדרך כלל לא קשה מדי אם יש לך מיומנות מכנית כלשהי. אם אינך בטוח יותר מדי, עליך לפנות לאיש מקצוע שיעזור להתקין את מערכת מגדש הטורבו שלך.

אם אתה מעוניין במאמרי רכב נוספים, עיין בכמה מהפוסטים האחרים שלנו בבלוג.

Leave a Reply