טיפים להתמודדות עם תאונות דרכים

0
טיפים להתמודדות עם תאונות דרכים

תאונות דרכים הן אירועים מזעזעים, מלחיצים. אפילו תאונה קלה יכולה להשאיר אותך קצת מזועזעת, לחוצה ולא בטוחה בצעד הבא שלך. הצעדים שאתה נוקט לאחר התאונה חשובים מאוד ויכולים להיות בעלי השפעה עצומה על החיים הרפואיים והפיננסיים שלך.

אז, אילו צעדים עליך לנקוט לאחר תאונת דרכים? האם לומר סליחה ולנסות להסדיר עם בעל הרכב השני? או שתתקשר לעורך הדין שלך?

ובכן, אף אחד לא מצפה להסתבך בתאונה. רוב האנשים גם חושבים שהם יודעים מה לעשות הלאה. רק כשהם פוגעים או נפגעים על ידי נהג אחר, המציאות מתחילה.

אבל כשאתם מנסים לעטוף את הראש סביב האירוע, יש כמה עצות חיוניות שאסור לשכוח.

בדוק אם יש פציעות

השיקול החשוב ביותר לאחר תאונה הוא הבטיחות שלך ושל אחרים. אחרי התאונה;

– שמור על קור רוח, אל תתפרץ – זה בהחלט יכול לפעול נגדך במצב כל כך אינטנסיבי. די קשה לנהל מצב כזה כאשר הרגשות והאדרנלין מתגברים. פשוט קח נשימה עמוקה, התפלל, ספר עד עשר, כל מה שיעזור לך להרגיע את הלב הדוהר שלך.

– לאחר מכן, ודא שכולם במכונית שלך בסדר ושהם לא נפצעים. לאחר שווידאתם שאתם והנוסעים שלכם בסדר, תוכלו להמשיך לבדוק עם הנהג השני.

הערה; חשוב להתקשר למוקד 911 גם אם לאף אחד אין פציעות נראות לעין. בגלל ההלם ורמות האדרנלין הגבוהות, ייתכן שלא תבחין בפציעות מיד. הם עשויים בסופו של דבר להופיע כמה ימים או שבועות מאוחר יותר כשהם גרועים יותר.

עם זאת, לעולם אל תזיז אדם פצוע מכיוון שהדבר עלול לגרום לפציעות נוספות אלא אם כן הוא נמצא בסכנת חיים.

צלם כמה תמונות

השתמש במצלמה של הטלפון שלך, או בכל מצלמה חד פעמית אחרת כדי לצלם כמה תמונות של המצב. צלם את התמונות מזוויות שונות, לא לשכוח להראות זכוכית שבורה וסימני החלקה על הקרקע. זכרו לקבל תמונות של מיקום האירוע. (תמרורי עצור, תמרורים, תמרורי הגבלת מהירות, צמתים, תנאי כביש וכו’)

אתה יכול גם לרשום כמה הערות של מה שקרה זה עתה. רוב האנשים חושבים שהם יזכרו הכל. אבל מכיוון שמקרה של תאונת דרכים עלול לקחת שבועות או אפילו כמה חודשים כדי לפתור, תמיד רשום כמה הערות של הפרטים החשובים ביותר של התאונה.

תתקשר לרשויות

גם בתאונות קלות הקפידו להתריע בפני הרשויות. הם יסדרו אותך במהלך התהליך. במהלך הזמן הזה אתה יכול להוציא את המכונית שלך מהתנועה בזמן שאתה ממתין להגעת המשטרה.

הערה: הימנע מהודאה באשמה גם אם אתה חושב שאתה גרמת לתאונה. הודאת אשם יכולה לשמש נגדך ולבטל כל פיצוי מהתאונה.

החלפת פרטי קשר

קבל את אנשי הקשר של הנהג שפגע בך וכל הנוסעים והעדים בסביבה. אתה יכול לבקש את שמותיהם, מספרי הטלפון, הכתובות ופרטי הביטוח שלהם. אבל אל תדון איתם באירוע.

שאל את הנהג השני אם הוא בעל הרכב הרשום. אם הם לא, נסה לברר את המידע של הבעלים. במידת האפשר, קבלו תמונות של רישיון הנהיגה וכרטיס הביטוח של הנהג השני.

אל תדבר עם חברת הביטוח של הצדדים האחרים עד שתדבר עם שלך ותגיש את התביעה. זירת התאונה אינה סביבה רגועה להצהרות בפני חברות הביטוח. המתן עד שתהיה בסביבה אחרת.

פנה לעזרה משפטית

פנה לעזרה משפטית

אם נגרם נזק משמעותי לרכב שלך, אתה או לנוסעי הרכב שלך נפגעו, או שחברות הביטוח אינן משתפות פעולה, זה הזמן כדי לעזור במקרה של תאונת דרכים. עורכי דין יכולים לסייע לכם גם כאשר אתם צריכים להגיש תביעת פיצויים לחברת ביטוח.

עורכי דין לנזקי גוף בקיאים היטב כיצד פועלות חברות הביטוח, מה מכסות פוליסות הביטוח השונות וכיצד לנווט בניירת הכרוכה בהסדר תביעות ביטוח. יש לך זכות לפיצוי הוגן על אובדן רכוש, אובדן זמן עבודה, פציעה וחשבונות רפואיים.

כאשר גורמים אלו מעורבים, כדאי לשכור עורך דין שייצג אותך.

סוף כל סוף,

אל תחיו בפחד מנהיגה. הדבר החשוב ביותר הוא לדעת איך להתמודד עם תאונת דרכים, אם היא תתרחש, ומה הצעדים שיש לנקוט.

פוסטים דומים

Leave a Reply