הלכנו לראות את פיג’ו 408 החדשה

0
הלכנו לראות את פיג’ו 408 החדשה

לא ממש סדאן ולא ממש SUV: פיג’ו 408 טוען לנזילות המגדרית שלו. בוא נגלה את זה קודם.

“זה קונספט חדש לגמרי!”. מסיבת העיתונאים רק מתחילה והמילה כבר יצאה החוצה: פרויקט P54 מכריז על משהו חדש, חדש, רענן, בקיצור, מקורי.

שקופית שנייה: פרויקט P54 נקרא…408. שם שלא יהיה זר לך, חובב רכב אמיץ, מאז פיג’ו משווקת 408 מאז 2010 במזרח אירופה, סין ודרום אמריקה (יתר על כן, ה-408 הזה עבר עיצוב מחדש יסודי לפני מספר ימים, מה שהופך את התקשורת של המותג ל- קצת מבולגן). שם חדש בפיג’ו באירופה לא יוצא כל יום; מלבד ה-Rifter ב-2018, אני אפילו חושב שה”יצירה” הדיגיטלית האחרונה מתחילה מהצמד 3008/5008.

לכן שם חדש למושג חדש. הרעיון? “להמציא מחדש את הסדאן”, לא פחות. באופן קונקרטי, פיג’ו 408 זו מתרחשת בחלק העליון של סגמנט ה-C, בין ה-308 ל-3008 מבחינת אורך וגובה (4.69 x 1.48 // 308: 4.36 x 1.44 // 3008: 4.44 x 1.62). הרעיון? ה-408 מיועדת להיות גבוהה יותר מ-308, אבל יותר אווירודינמית ומהנה לנהיגה מ-3008; סינתזה מושלמת, בסך הכל.

רמה סגנונית, לעומת זאת, אנחנו בטוחים במשהו חדש. אז, כמובן, הסדאן המוגבהת היא תרגיל שאנחנו יכולים למצוא כבר עם הפולסטאר 2 או, אם נרצה להקליד בנישה המוחלטת, וולוו S60 קרוס קאנטרי (שאם אני לא טועה, אפילו לא היה לא מופץ כאן), אבל פיג’ו באמת הוציאה את כל אביזרי ה-SUV הטיפוסיים כדי להלביש את ה-408 שלה, במיוחד עם הגנות הגוף העצומות האלה והגלגלים הענקיים האלה. אם כבר מדברים על גלגלים, נו… ראיתם פעם חישוקים מקוריים כאלה מיצרן כללי?? אין זיכרון, אישית. ואני אוהב. לראות את זה מתפתח מולך הופך כמעט למחזה.

אבל בואו נפרט יותר. החזית הקדמית של פיג’ו 408 סופר מרשימה, ובמיוחד הגריל הזה שמשתלב במרכב והפנסים הקדמיים הדקים האלה. מכסה המנוע נראה לי היישר מה-308 – זו לא ביקורת, אני מאוד אוהב את העיצוב המאוד מפוסל שלו. ה-408, לעומת זאת, כופה את הקו ברמה של האזורים השחורים בקצה ה”חרבות” הזוהרות; אולי אפילו קצת יותר מדי? תוסיפו לזה כניסת אוויר נמוכה יותר שהוגדלה מאוד בהשוואה לקומפקטית כדי להחליט: חובבי רכבי שטח סופר אגרסיביים ימצאו בהכרח את החשבון שלהם.

הפרופיל מעניין. כמו כל הפיג’ו האחרונות (מחשבה מיוחדת לשנת 2008), העיצוב סופר צפוף, עד לנקודה שבה העין שלנו כבר לא יודעת היכן לנחות. הצללית, היפר חמקמקה, באמת מחזירה את היקום של מכוניות הסדאן המהיר – גם אם ירידת הקו מתחילה רק בחצי השני של הדלת האחורית, אינדיקציה למגורים שנשמר. לבסוף, בואו נציין קצת קוקטיות: מה שנראה כמו זיגוג שלישי שבא למות על תא המטען… הוא רק פתיל פלסטיק שחור. עד כאן ראיית 3/4 מאחור!

מצד שני, אני חושב שיש לי קונצנזוס כללי לגבי החלק האחורי: זה מסורבל. העדינות של האופטיקה, עם שלושת ה”ציפורניים” שלהן כמו ב-308, נראית בדרך כלל על ידי הספוילר העצום והפגוש הענק מפלסטיק גולמי – פגוש שמתגלה כעובד מאוד, עם שילוב של טקסטורות ותבליטים. לתת מעט אוויר לבלוק הסופר צפוף הזה. חדשות טובות: אנו בורחים מחרירי הפליטה הכוזבים. חדשות רעות: הסט הנורא של “רפלקטור + פנסי הלוגן מכוערים לאחור” שנמצא ב-308 SW מחודש כאן. ואוזני החתול, ממש למעלה? הם פשוט משמשים מקלט לצירי דלת תא המטען.

מה עוד אפשר לומר על הסגנון החיצוני של ה-408 הזה? מחלקת הצבעים והחומרים הצליחה לפתח שני צבעים ספציפיים למכונית: “Bleu Obsession” הנראה בתמונות, ו-“Titan Grey” (“האהוב עלי”, פייר-פול מאטי, מנהל העיצוב, החליק אותי. ה-408, “זה נותן צד מונוליטי מרשים מאוד למכונית”). אחרת, שחור, לבן, אפור כסף ואדום יהיו זמינים.

אני הולך להיות די תמציתי לגבי לוח המחוונים, מכיוון שהוא משותף לחלוטין עם ה-308 (וה-308, כבר ניסינו את זה). רק אז, מר מאטי מגלה לנו מידע מדהים: לוח המחוונים הזה נוצר, לדבריו, עבור ה-408! כי כן, ברור שהעיצוב המפותל שלו מתייחס היטב למרכב הלא פחות מפותל. נתתי לך להיות השופט. בכל מקרה, אני שמח למצוא את תחושת האיכות המודגשת הזו, את מונים התלת-ממד או את המסך המרכזי עם קיצורי הדרך הניתנים להתאמה אישית, אותם ניסיתי ואימצתי בעת בדיקת גרסת SW BlueHDi.

בשאר תא הנוסעים, ממש הוקל לי לגלות מושב ספסל אחורי הרבה יותר מסביר פנים לנוסעיו בהשוואה ל-308 SW, במיוחד מבחינת הרגליים והברכיים – מרווח לברכיים, יתר על כן, התפאר בתור הטוב ביותר בכל הטווח. שימו לב גם לתשומת הלב המיוחדת שניתנה לראשי האנשים בשורה 2, במיוחד הודות לפרופיל הזה שצולל רק מאוחר מאוד; גישה ללוח ומגן גג הם מנצחים ברורים. ותא המטען? נגיש באמצעות דלת תא מטען גדולה, הוא מציע 536 ליטר, טוב יותר מה-3008 (520 ליטר), אך בהכרח פחות מהאחיזה הכמעט אינסופית של ה-308 SW (608 ליטר). מידע אחרון: מושב ספסל 2/3 – 1/3 מקופל (יוצר רצפה שטוחה), נגיע ל-1,611 ליטר.

מה עוד אפשר לומר? ה-408 יגיע בתחילת 2023 עם שלושה מנועים לאירופה: ה-PureTech 130 ושתי היברידיות פלאג-אין של 180 ו-225 כ”ס, כולן מחוברות לתיבת ההילוכים האוטומטית EAT8 – לכן נבחין בנטישת הדיזל, ובכל זאת מוצעת ב-308 וה-3008. מכונית עולמית מחייבת, ה-408 תוצע במדינות פחות נרתעות מבחינת תקנים נגד זיהום עם THP של 215 כ”ס. אה כן, ונבדקת גרסה חשמלית של 100%, מבלי שנמסר לנו מידע אחר.

מה אני חושב? אני חושב שאם הייתי משווק בפיג’ו, לא הייתי מוכר את ה-408 כ”ניאו-סדאן”, אלא כ”פוסט-SUV”. רכבי השטח היו טובים לפני שבע שנים, עכשיו כולם נוהגים ב-3008 וזה לא רחוק מלהיות מיושן. ושם, פיג’ו מגיעה עם הקונספט הזה שומרת על הסגנון keke עמדה אסרטיבית ונעלה של רכב השטח הנוכחי של לקוחות היעד, תוך יצירת גוף חדש, מחודד יותר שנראה לעתים רחוקות ברחוב (אני לא יודע אם זה מופיע מאחורי המסך שלך, אבל אני לא מרגיש שאני רואה קופה רכב שטח, כנראה בשל הגובה המוכל של הפיג’ו). בם, רצון חדש, רצון חדש, טופס סדר חדש.

ובכל זאת, לסיכה שנוהג ב-2008 או 308 ומי שמחפש גדול יותר יהיו שלוש אפשרויות בטווח של פיג’ו: ה-308 SW, ה-408 הזה וה-3008. אני בהחלט יכול להבין שה-SW יתפוס לקוחות “מסורתיים”, מצורף לפורמט הסטיישן וקשוב יותר לצמד “הרחבות המוחלטת של תא המטען / רק מרווח ממוצע מאחור”, אבל אני ממש סקרן לראות איך המכירות יתחלקו בין ה-408 ל-3008. בכל מקרה, אני’ אני בטוח: פיג’ו מחזיקה במשהו חזק מאוד, ואני מוכן להמר בגדול על מגה הצלחה. מולהאוס הולך לפחם!

קרדיט צילום: ז’אן-בטיסט פאסי

אני בטוויטר: @JBPssx

יאללה, כל התמונות:

פוסטים דומים

Leave a Reply