הכנת הרכב הקלאסי שלך לריפוד | CCRC

0
הכנת הרכב הקלאסי שלך לריפוד |  CCRC

ריפוד הכנהעבור רוב חובבי המכוניות הקלאסיות, טיול לרפדים הוא מבורך בערך כמו טיול לרופא השיניים. עם זאת, עם מעט תכנון והכנה, החוויה בהחלט יכולה להיות חלקה ומתגמלת יותר ממה שאתה יכול לצפות.

“כמה זה יעלה?” ו “אתה לא יכול לקחת את המכונית שלי לכמה זמן?” הן כנראה שתי השאלות הנפוצות ביותר בפעם הראשונה שכל חובב מבקר בחנות ריפוד. העובדה הפשוטה היא, ריפוד בהתאמה אישית יכול להיות יקר, ואם הרפד שווה את המלח שלו, היו מוכנים לחכות לזה, במקרים מסוימים עד שנתיים לפני שבכלל יש להם מקום בלוח הזמנים שלהם לרכב שלכם.

תכנון נכון הוא המפתח. בחר רפד שאתה מרגיש איתו בנוח ויכול לבצע את סגנון העבודה שאתה מחפש, בדוק את איכות העבודה שלו מההתאמה ועד הסוף, ולאחר מכן קבע פגישה. זה יכניס אותך לרשימה. חלק מהחנויות דורשות פיקדון שאינו ניתן להחזר רק כדי להבטיח את מקומכם, אז היו מוכנים לספר להם בדיוק מתי המכונית שלכם תהיה מוכנה. כלל אצבע טוב הוא להוסיף 3-6 חודשים לתאריך הסיום הצפוי שלך, כדי להתמודד עם כל אותם פריטים בלתי צפויים שאתה יודע שיעלו. שמור על קשר עם הרפד שלך עם התקדמות הפרויקט וידע אותם מוקדם ככל האפשר על עיכובים בלתי צפויים. אם תצטרך בסופו של דבר לבטל את הפגישה שלך, רוב החנויות ינסו לעבוד איתך כדי לסחוט אותך מאוחר יותר.

סגנון הפנים שלך והחומרים שתבחר ישפיעו מאוד על המחיר של עבודה שהושלמה. צלם תמונות של סגנונות ריפוד שאתה אוהב, תלש אותם ממגזינים או הדפיס אותם מהאינטרנט. זה ייתן לרפד שלכם מושג מצוין מה הציפייה שלכם ויאפשר לו לתת לכם הערכה מדויקת יותר. תמחור עבור קצף וחומרים אחרים יכול להשתנות לעתים קרובות, אז זכור כי מדובר בהערכה בלבד. התוספות יכולות להצטבר במהירות, דברים כמו מושבים שנבנו בהתאמה אישית, קונסולות טריקים, עורות אקזוטיים ועיטורי נירוסטה בהזמנה אישית יכולים להמריא את השורה התחתונה.

ישנם מספר צעדים שתוכלו לנקוט כדי להבטיח שהטיול שלכם לחנות הריפוד יעבור בצורה חלקה עם תוצאות טובות יותר ממה שציפיתם. נחקור כמה רעיונות נהדרים לחיסכון בכסף.

הו, הו הריח הזה

בואו נודה בזה, למכוניות ישנות יש ריח שמזכיר לנו באופן ייחודי מכוניות ישנות… אתם מכירים את הריח. הדבר האחרון שאנחנו רוצים שהריפוד החדש שלנו יריח כמו מכונית ישנה; לשם כך, חשוב להסיר את כל החומרים המסוגלים לשמור על ריח. עבור 35′ שלנו, זה אומר להסיר את הקרטון הקשיח של המפעל שהיה מזופת לרצפות, ושיוף וליטוש מחדש של הרצפה כולה. לדלתות, לוחות הצד והגג היו חומרים דומים שהוסרו ונצבעו מחדש קודם לכן. גארי התעקש, “עדיף להתחיל עם לוח נקי, תוך שימוש בחומרים חדשים בלבד. כך הפנים החדש שלך יריח טוב כמו שהוא נראה, ומדכא הקול והריפוד יישארו היכן שהם אמורים להיות.”

חם וקר

כל צינורות החימום וקווי המיזוג צריכים להיות במקומם, לעבוד ולבדוק לפני הריפוד. הדבר האחרון שאתה רוצה הוא נזילת חומר מונע קפיאה על השטיח החדש שלך. אל תשכח לצנזר את צינור ניקוז המים גם ביחידת המיזוג בלוח שלך. רוב החובבים מעדיפים חומת אש נקייה למראה ומעבירים את קווי החום והמיזוג שלהם במקביל ללוח המחוונים ולמטה על לוחות הבעיטה לתוך בארות הפגוש הפנימיות. מכיוון שכיפופים הדוקים אלה עלולים לגרום לצינור המחמם להתעקם, שקול להחליק קפיץ בצינור כדי למנוע ממנו לקרוס. יש לחבר את כל צינורות החום והמיזוג ליחידה הראשית ולמשוך למיקום בו יוצבו פתחי האוורור. אם פתחי האוורור שלך נמצאים בלוח המחוונים, הם צריכים להיות מחוברים ופועלים.

פרטי ריפוד

מהקומה ומעלה

למכוניות ומשאיות מוקדמות רבות הייתה הסוללה ממוקמת מתחת ללוח הרצפה. כדי לשמור על המראה הפנימי נקי וכדי למנוע את הצורך בדלת מכוערת באמצע הרצפה שלך, העבר את המצבר למקום אחר במכונית. אל תשכח להוסיף עמדות ניתוק סוללה וטעינה מרחוק. כמו כן, חובבים רבים בוחרים למקם את הצילינדר הראשי שלהם גם מתחת ללוח הרצפה. השתמש בצילינדר ראשי למילוי מרחוק או המר את הקיים לסגנון מילוי מרחוק.

אטום את מזג האוויר

דלתות, ברדסים ומכסי תא המטען כולם מתאימים קצת אחרת לאחר התקנת אטמי מזג האוויר והפגושים. שים את כולם במקום והכל ייפתח ונסגר כמו שצריך לפני שהמכונית עוברת לרפד. זה יקטין את הסיכון לעיכובים והוצאות בלתי צפויות.

עובד בחשמל

כל חיבורי החשמל שלך צריכים להיות מסודרים ולעבוד, לפני הבאת המכונית שלך לחנות. רוב החנויות לא ישלימו את פנים הרכב עד שהכל יעבוד כמו שצריך. אם הם חייבים לפתור בעיות חשמל, אתה צריך לצפות להוצאה נוספת של למעלה מ-1,000 דולר. חסוך לעצמך כסף אמיתי כאן וודא שפריטים כמו פופים לדלתות, מנעולי דלתות, חלונות חשמליים, מגבים, פנסי בלם שלישי, פנסי כיפה, אורות פנים, רדיו, רמקולים ותנור חימום כולם פועלים לפני שאתה מכניס את המכונית שלך. זה חשוב כדי לשמור על רפיון בחיווט. התאמת לוחות דלת ללא רפיון בחיווט עבור מתגי חלונות חשמליים יכולה להיות כמעט בלתי אפשרית. אם הרפד שלך אמור לבנות קונסולה מותאמת אישית עם מדדים, אורות ובקרות בתוכה, הצמד קופסה קטנה לרצפה והעביר את החוטים שלך לרכיבים בקופסה. ואל תשכחו להשאיר הרבה רפיון בחוטים.

שמור את הלוחות בבית

רוב המכוניות משנות ה-20 עד ה-40 מצוידות בקרשים, שרוב החנויות מעדיפות להסירם לפני ההגעה ובהחלט לפני תחילת העבודה. הרפד יצטרך להיכנס ולצאת מהרכב שלך מאות פעמים כדי להשלים את הפנים שלך, כך שהסיכון לשרוט אותם גדל מאוד. בדוק עם הרפד שלך לפני הבאת המכונית שלך לחנות.

תנתק את הרעש

השימוש במחסני קול וחומרי מגן חום הוא תמיד השקעה נבונה. ההתקנה קלה כמו לחתוך, לקלף, להדביק ולגלגל. אין באמת צורך לשלם לחנות ריפוד מאות דולרים כדי להתקין את מה שאתה יכול בקלות לעשות בעצמך. המפתח להצלחה הוא שילוב חומרים איכותיים עם הכנה טובה של פני השטח. בפרויקט שלנו ’35 Chevy, התקנו בעבר מותג זול של מדכא קול בדלתות, אבל מאוחר יותר החלפנו את החומר באחת הדלתות עם Dynamat Xtreme. ההבדל בין שתי הדלתות היה לילה ויום, עד מהרה מצאנו את עצמנו מגרדים את הדברים הישנים בכל המכונית (ראה סרגל צד), וההבדל ניכר מיד, סיפק פנים קריר ושקט יותר.

זכוכית וקישוט

כל חלונות הצד, הכנף והרבע צריכים להיות מותקנים ופועלים עם כל הליבוד במקום. במכוניות מסוימות, אטמי החלונות הקדמיים והאחוריים/קישוטים מאבטחים גם את חומר הגג. בכלי רכב אלה, החנות תרצה שתשאיר אותם בחוץ עד שהכותרת הראשית תהיה במקומה. בדוק את כל עיצובי הקישוט להתאמה תקינה, במיוחד במכוניות שנחטפו, מכיוון שכיח שיש כמה רווחים. יש לתקן אותם כדי להבטיח התאמה הדוקה. יש לצבוע את כל התבניות לפני שלוקחים אותן לחנות, אולם אם התכנון הוא שהרפד יתאים את צבע היציקה לחומרי הפנים, אלה צריכים להיות מוכנים לצביעה.

עדכון חומרה

אלא אם כן הרפד שלך מבקש אחרת, עדיף שתרכשו את כל ידיות הדלת הפנימיות, ידיות החלונות וכנפי החלונות האוורור לפני שתכניסו את המכונית שלכם. אחרת, תוכלו לצפות לעוד כמה מאות דולרים נוספים לחשבון שלכם.

התיישבות על מושבים

בעת הרכבת המושבים ברכב, עדיף להרכיב אותם נמוך יותר ממה שאתה מאמין שהם צריכים להיות. ברגע שהמכונית תחזור מהחנות עם קצף וחומרים חדשים, סביר להניח שתמצא את ההתאמה “בדיוק”. בדוק עם הרפד שלך. רבים מעדיפים שמבחן הבעלים יתאים את המושבים לפני השלמת הריפוד. אל תשכח לוודא שהמושבים ומסלולי המושבים שלך מרובעים (הן מצד לצד והן לרוחב מאחור, ביחס זה לזה ולמכונית), שכן מקובל שהמושבים הניצבים מתפתלים. צריך להיות לפחות שני סנטימטרים של מרווח בין המושבים לדלתות וקצת מרווח בין כל מושב. יש להוסיף לרכב נקודות חיבור לחגורת בטיחות ורתמות שלוש נקודות במהלך הבנייה הראשונית.

האם אתה מדליף?

חנויות הריפוד נקיות; הם צריכים לשקול את כל החומרים היקרים המשמשים בהם. קח את הזמן כדי לחסל כל דליפות נוזלים שעלולות להיות לרכב שלך לפני שתכניס אותו; הריפוד שתשמור עשוי להיות שלך! אם לרכב שלך יש נזילה, הקפד לספר לחנות שלך כדי שהם יוכלו לנקוט באמצעי הזהירות המתאימים.

שים על כמה מיילים

שקול לנהוג במכונית שלך כמה מאות קילומטרים לפני שהיא מרופדת. במכוניות רבות שנבנו לאחרונה יהיו כמה באגים שצריך לפתור בכמה מאות הקילומטרים הראשונים. בעיות חיווט, בעיות סולנואיד, מדידים פגומים ושלל בעיות אחרות קל יותר לפתור לפני שהריפוד מונח. רכב הפרויקט שלנו נסע במשך שנים לפני ששקלנו ריפוד ועם כל השינויים שעשינו לאורך הדרך אנחנו שמחים שחיכינו.

מועדים רכים

עיצוב פנים לרכב בהתאמה אישית הוא אמנות באותה מידה שהוא תהליך. כפי שאומר הפתגם הישנה, ​​”לדברים הטובים יותר בחיים כדאי לחכות”. זה אף פעם לא רעיון טוב לדחוף את חנות הריפוד שלך כדי לקבוע מועד אחרון לתערוכת רכב. אחרי הכל, תערוכת הרכב תסתיים רק בעוד כמה ימים, אבל סביר להניח שהתוצאות של עבודה מזורזת יהיו בסביבה כל עוד אתה הבעלים של המכונית.

אלו הם רק חלק מהצעדים שתוכל לנקוט כדי לחסוך כמה דולרים ולהפוך את הפרויקט הבא שלך למדרגה ראשונה. רוב החנויות יכולות לסייע לך בקבלת החלטות נכונות בתחילת בניית המכונית הבאה שלך. התייעצות איתם עם התקדמות המכונית שלך תעזור למנוע מלכודות ריפוד יקרות.

פוסטים דומים

Leave a Reply