האם מכוניות עתידיות יהפכו למשעממות כשהעולם יעבור למכוניות חשמליות?

5
האם מכוניות עתידיות יהפכו למשעממות כשהעולם יעבור למכוניות חשמליות?

התשובה הקצרה היא לא אבל התשובה הארוכה היא… תלוי. מכוניות חשמליות אינן טובות או גרועות ממכוניות ICE, אבל הן שונות. זה לא הבדל לילה ויום, שימו לב, אבל יש כמה תחומים מרכזיים שבהם רכבי EV נבדלים ממכוניות עם מנועי בעירה, לטוב ולרע.

מְהִירוּת

בואו רק נוציא דבר אחד מהדרך קודם: רכבי EV הם מהירים עד כדי גיחוך. מחפירה (קיפאון), לא הרבה יכול לגעת ברכב EV רגיל, שלא לדבר על הטסלה דגם S Plaid החדשה או רימאק נברה המהממת. אפילו דגם 3 רגיל תמחק את רוב מכוניות ההאצ’בק והמכוניות הסדאן הלוהטות עם ביצועים עד 100 קמ”ש.

אם מהירות קו ישר היא גורם בהפיכת מכונית למהנה עבורך, אז כמעט בוודאות תופתע לטובה עם מה צופן העתיד עבור תעשיית הרכב. לכאורה בכל שנה דגם חדש או דגם קיים משודרג להתגאות בשיא של 0-60 זמן, מהירות מרבית גבוהה יותר, ריצת סלאלום מהירה יותר וכו’.

בנסיבות ספציפיות, הדגם S Plaid האחרון יגיע ל-60 קמ”ש תוך 1.98 שניות, וזה פשוט מטורף. לא רק שזה מגוחך על הנייר, אלא שזה ממש לא נעים לחוות במציאות. לאחר שהתמזל מזלי לחוות ריצה של פחות מ-4 שניות ל-60, אני יכול רק לדמיין מה צריך לעשות חציית זמן זה. האיברים שלך כנראה נדבקים לעמוד השדרה שלך ואתה לא מסוגל לנשום לרגע קצר.

רַעַשׁ

זו התלונה והנפילה הגדולה ביותר של ה-EV, ומסיבה טובה. כל כך התרגלנו לרעש מנוע בעירה שקשה להיפטר ממנו. עבור חובבים, מכוניות הן יותר מדרך להגיע מנקודה א’ לנקודה ב’. הן אובייקט רגשי, משהו שאתה מתחבר אליו ומזיל ריר.

לרובנו היו כנראה פוסטרים של פרארי ולמבורגיני מטורפים עם מנועי V12, לא כמה רכבי EV שקטים שהם הומוגניים ו’חסרי נשמה’. בשביל הרעש בלבד, אני באמת חושב שמכוניות חשמליות לעולם לא יוכלו להתאים למכוניות ICE כמו פורשה 911 GT3 או למבורגיני אוונטדור, אבל הכל לא אבוד.

היצרנים הצליחו מאוד ליצור רעש חשמלי סינתטי, עד לנקודה שבה הם מהנים בדרכם שלהם. קחו למשל את פורשה טייקאן. רעש ה-‘whoshing’ החשמלי המזויף הוא כמובן מלאכותי, אבל הוא מוסיף מימד נוסף למה שהיא, למעשה, מכונית שקטה מינוס רעשי הרוח והכביש.

מוּתָרוּת

מכוניות חשמליות משעממות
זה המקום שבו רכבי רכב חשמליים רועמים לחלוטין על מכוניות עם מנועי בעירה, וקל להבין מדוע. במשך עשרות שנים, יצרנים כמו מרצדס ניסו להפוך את מכוניות היוקרה שלהם לשקטות ככל האפשר, אבל המנוע תמיד היה המרכיב הכי חזק.

אפילו ה-S65 AMG, בעלת מנוע V12 חלק כמשי, לא מצליחה להימלט מקולות הפופ הקלושים שיוצרת שריפת דלק בתוך צילינדר. בשל היעדר מנוע בעירה, רכבי EV מייצרים רק רעשי רוח וכביש, מה שהופך את החוויה להרבה יותר שלווה ויוקרתית.

טווח

אם יש לך רכב חשמלי, כנראה סבלת מחרדת טווח לפחות פעם אחת. אם לומר את האמת, טווח היה יותר בעיה לפני עשר שנים, אבל זה לא כמו אחד עכשיו, במיוחד כאן בארה”ב.

עמדות הטעינה הפכו לשפע ברוב האזורים המיושבים

ומפולפל במרווחים הגונים ברוב האזורים הכפריים. בנוסף, רכבי החשמל המודרניים נעשו כל כך טובים שלא תצטרכו לדאוג לגבי הטווח אלא אם כן אתם מתכננים לצאת לטיול ממושך דרך האזורים הנידחים ביותר של המדינה. חבילות סוללות גדולות אפשרו לרכבי EV רבים לנסוע למעלה מ-300 מיילים, בעוד שה-Lucid Air יכול אפילו לעבור 520 מיילים בטעינה אחת. גם להטעין אותם זה לא מה שהיה פעם.

באמצעות מגדש על של טסלה, אתה יכול להחזיר טווח של 200 מייל ב-15 דקות בלבד. ברור שחלק מהמטענים עשויים להיות איטיים יותר, אבל הנקודה היא זו: בתוך חצי שעה או משהו כזה אתה יכול כעת להוסיף 200 מייל של טווח ל-EV שלך באמצעות עמדת טעינה מהירה. בנוסף, תחנות טעינה קיימות רבות משודרגות לגרסאות המהירות יותר של 300 קילוואט.

מְעוֹרָבוּת

זה הגדול שבו רכבי EV נופלים על הפנים שלהם, או לפחות הם עושים לי בכל מקרה. כן, מכוניות ICE איטיות וגרועות יותר עבור הסביבה מכל הבחינות, אבל הן מטבען מהנות ומרגשות גם כן. העברת הילוכים משלך ושימוש בקלאץ’ הם חוויה בפני עצמה, גם אם אתה עושה זאת בהונדה סיוויק ותיקה.

לא מדובר בנסיעה מהירה אלא ליהנות מפעולת הנהיגה במכונית והאינטראקציה איתה. אפילו מכוניות DCT מציעות משוטים כדי לערב אותך בכל התהליך ולגרום לך להרגיש חלק ממנו.

כדי שמכוניות EV יתאימו למכוניות ICE בהקשר זה, מהנדסי EV יצטרכו להפסיק לחשוב על מהירות וביצועים מוחלטים ולהתמקד בהפיכת המכוניות למעורבות יותר (או האפשרות להיות מעורבות יותר עבור הקונים הנלהבים). אני בטוח שהם יכולים למצוא דרך לדמות מצמד או להחליף הילוכים משלך, או אפילו להמציא דרך חדשה לגמרי לגרום לנו להתחבר למכוניות.

אני לא בטוח איך הם יעשו את זה, אבל זה הכרחי אם הם רוצים לשמור על תשומת הלב של חובב הרכב.

טיפול

טיפול במכוניות חשמליות
רכבי EV הם מטבעם כבדים יותר בגלל ערכות הסוללות הגדולות שלהם, אבל זה לא מהווה מכשול גדול כמו שאתה עשוי לחשוב. בתור התחלה, המשקל נמוך בהרבה בתוך הרצפה, כך שיש לך מרכז כובד נמוך בהרבה מזה שיש לך במכונית ICE.

היעדר כל מנוע גדול מלפנים (או באמצע) אומר שיש לך גם חלוקת משקל טובה יותר מלפנים לאחור. לדגם S יש חלוקת משקל של 48% עד 52% מלפנים לאחור. לעיון, קחו בחשבון שלמכונית סדאן רגילה כמו אאודי A6 יש חלוקת משקל של 60% עד 40% מלפנים לאחור, וזה גרוע יותר באופן משמעותי.

גם רכבי EV יכולים לנצל טוב יותר את וקטור מומנט, בהתחשב בתגובה המיידית של המנוע החשמלי. אין לי ספק שרכבי החשמל ימשיכו להיות מהירים יותר ויותר ככל שהזמן יעבור, וגם לא רק בקו ישר.

עיצוב וכוונון

גודלה של תעשיית שוק הרכב האמריקאית צפוי להגיע ל-230 מיליארד דולר עד שנת 2025, אבל אני לא חושב שהנתון הזה בר קיימא אלא אם רכבי החשמל יהיו ידידותיים יותר ל-DIY. טסלה אפילו לא תמכור לך חלקי חילוף לרכב אלא אם כן תיקח אותו לאחד מטכנאי השירות הרשמיים שלהם, וגם אז הם עלולים לסרב לתקן אותו אם הם יחשבו שזה סכום כולל (חפש את Rich Rebuilds ביוטיוב).

לך למפגש סובארו ומה אתה רואה? גלגלים מטורפים, ערכות רחבות גוף, מתלים מותאמים אישית, מנועי אפטר-מרקט, מגדשי טורבו משודרגים ואגזוזים מותאמים אישית, רק כדי לציין כמה שינויים. השתתף במפגש של טסלה ותקבל את פניך באווירה שונה מאוד. יהיה לך מזל לראות גלגלי אפטר-מרקט על כמה טסלות, שלא לדבר על שינויים מהותיים.

אני לא אומר שמכוניות EV יהיו ניתנות לכוונון כמו מכוניות ICE, אבל אין ספק שתעשיית החשמל והקהילה בכללותה יכולות למצוא דרך לנצל את התעשייה הנוכחית של 200 מיליארד דולר.

מחשבות אחרונות

ל-EV יש עוד דרך ארוכה לעבור לפני שהוא יהווה את עצמו כתחליף למכונית ICE, אבל הוא בהחלט בדרך הנכונה ומתקדם במהירות. אם יצרניות הרכב רוצות לפתות חובבי מכוניות מנועי בעירה פנימית ותיקים עם חידושים המשפרים את מעורבות הנהג, התאמה אישית, טיפול וביצועים, אז העתיד של רכבי החשמל יהיה מחשמל.

פוסטים קשורים בבלוג

הוסף תגובה

חידון רכב

פוסטים דומים

Leave a Reply