האם מכוניות חדשות הורסות תערוכות רכב ישן?

0
האם מכוניות חדשות הורסות תערוכות רכב ישן?

חמימות השמש הרגישה טוב על העורף שלי כשהצטרפתי לכמה חברים ותיקים שהתאספו בשטח הדשא שליד מגרש החניה שבו הוצגו המכוניות הקלאסיות שלנו. סוף שבוע חם במינסוטה בסוף ספטמבר נוטה להביא את כולם החוצה, מכיוון שלא נותרו יותר מדי אירועים אלה לעונה.

התוצאה הייתה טובה, עם למעלה מ-200 מכוניות שמילאו את מגרש תערוכת הרכב, אך סריקה מהירה גילתה גם שיותר ממחציתן נבנו ב-15 השנים האחרונות. אני מניח שהיה צריך להודיע ​​לי על זה כשנכנסנו למגרש ומארגן האירוע הורה לי לחנות בקצה השני של המגרש כשהם שומרים את השטח הזה ל-MoPar… גירדתי בראשי (נהגתי ב-DeSoto, וחשבתי לעצמי, “זהו MoPar”). מה שלא הבנתי זה שהיא התכוונה ל-MoPar’ים חדשים ועד מהרה חלק גדול מהמגרש היה מלא בצ’לנג’ר’ס, Charger’s, Durango’s וג’יפים חדשים יותר. בעוד שהאירוע מקודם כאירוע אמריקאי לא הייתה הגבלה על שנים, והיתה להם הזכות המלאה ליהנות מהאירוע כמו אחרים.

כשישבנו בשמש המוקדמת של הבוקר, קלטנו את שלל המכוניות שנכנסו לאירוע ונהנו מכוס קפה חמה, לא חלף זמן רב עד שמישהו בקבוצה שלנו העיר, “אני חושב שהמכוניות החדשות האלה הורסות מופעי מכוניות ישנות! ” זה מצחיק איך לפעמים אמירה אחת יכולה להעלות הרבה זיכרונות של אלה שהדהדו דאגות כאלה בעבר. לאחר שהייתי בסביבה מספיק זמן, אני אפילו יכול להיזכר בתערוכת מכוניות ישנה שבה בעלי דגם A נאלצו לשבת במושב האחורי לבעלי דגם T. במהלך השנים, כמעט כל מכונית קיבלה את מקומו במושב החם, וקהילת הרכבים הרחבה יותר נמנעה ממנה, משנות ה-50 עד שנות ה-60 ועד שנות ה-70 עד שנות ה-80 ואילך.

נזכרתי שקראתי מאמר מערכת מכמעט עשור קודם לכן מאת ג’ים סאתרלנד, שהביע דאגה מהסתערות של משאיות ספורט חדשות שהשתתפו בתערוכות רכב ישנות. ובו כתב: “איזה היגיון מעוות מאפשר למכונית שלאחר המילניום או למשאית חדשה לגמרי להעפיל לתערוכת מכוניות כשאיזה שלמה מסכנה שהשקיע אלפי שעות ללא תשלום בפורד 57′ שלו צריך לחנות הרחק מהתערוכה. במגרש חניה מאובק?… אני יודע שאני מדבר בשם כל בעל רכב בעולם החופשי כשאני מבקש עמידה קשוחה בחוק 25 השנים. במילים אחרות, תחזירו את המוסטנג של 2009 ל-2034. עד אז, השאירו אותה במגרש החניה המאובק שמחוץ להופעה כי לא שילמתם דמי רכב ישנים. פשוט קיבלת על עצמך תשלומים חודשיים עבור שיבוט חסר נשמה העשוי מ-90 אחוז פלסטיק. זה בקושי נחשב כרעיד אדמה (למרות שמערכת הקול עשויה), וזה משאיר אותך מחוץ לגדר בעולם המכוניות הישנות ה”אמיתיות”.

למרות שנכתב לפני למעלה מעשור הופתעתי מהמספר בקבוצה שלנו שיעלה את אותן טענות היום. ככל שהשיחה בקבוצת החבר’ה הקשוחה שלנו הפכה צבעונית יותר כשדיברנו על היתרונות של החדשים האלה לתחביב, ומשאירה זקן אפור ישן להעיר “החבר’ה האלה בעולם המכוניות החדשות עורכות תערוכות רכב בכל יום בשבוע… נקראות סוכנויות רכב חדשות”. חייכתי והזכרתי להם שזה לא כל כך מזמן שרבים מהם קוננו על אותם רגשות בכל הקשור למוטות עכברוש, משאיות ספורט, מקלטים, או אפילו מערכות שמע רועשות בצורה מגעילה.

כשדיברנו על היתרונות של מכוניות שונות, מחק ואופנות ההכרה כי חובב רכב הנוער תמיד ימצא דרך להשתתף בתחביב הרכב. אמנם הדרך שבה הם בוחרים עשויה להיות שונה משלנו, אבל אם לא נתמוך ונעודד אותם התחביב שלנו ייפסק. אז לא יישאר אף אחד עם הערכה למכוניות הקלאסיות שלנו הרבה פחות נכונות לקנות אותן כשנחליט לשחרר אותן. סיימנו את הדיון שלנו ונשבענו ללכת לבלות קצת זמן ולבדוק מה עשו החובבים הצעירים האלה כדי להתאים אישית את הרכיבות שלהם, ולהשיג הבנה טובה יותר של האתגרים העומדים בפניהם. בסופו של דבר יש מקום בתחביב לכולם, ועדיין יש הרבה אירועי רכב שמכוונים גם למכוניות בנות 25 פלוס.

פוסטים דומים

Leave a Reply