האם לבוגטי יש מספר מזל סודי?

1
האם לבוגטי יש מספר מזל סודי?

אז, נתקלתי במשחק המספרים הסודי הזה שמתרחש בין הפגושים של בוגאטי והעזתי לשאול פקיד בוגאטי על כך. מה שבא לאחר מכן היה שילוב של הקלה ואכזבה!

יש יתרון שאין להכחיש בלהיות מתמטיקה כמקצוע האהוב עליך בבית הספר. הקסם למספרים נשאר איתך לנצח. ואז, אם אתה מישהו שמאמין שהכל קשור; שום דבר אינו צירוף מקרים; והקוסמוס הוא משחק מספרים גדול יותר מהלוטו הגדול, ואז סיפורים מתגלים כמו אלפים שמתחבאים בשושנים. כמו זה שצץ עליי במהלך חשיפת בוגאטי כירון פור ספורט בדובאי.

נראה שלבוגאטי יש משחק מספרים בין הבוכנות והצילינדרים שלה; תחת כנפו ועליו; ואפילו בקונסולה המרכזית. זה לא בדיוק רצף פיבונאצ’י אלא דפוס די פשוט שמתפתח סביב המספר ארבע (4). לא שמעתי אף אחד מדבר על זה וחיפוש מהיר בגוגל ויוטיוב לא גילה דבר על כך שלבוגאטי יש קוד סודי או מספר מזל – מלבד הרבה סיפורים שקשורים ללוחיות מזל כמובן! בסופו של דבר, נשארתי לתהות אם כל זה היה טיפשי מדי עבור עיתונאי רכב רציני להרהר או טריוויאלי מדי עבור המותג החזק והיוקרתי ביותר בעולם: 1500 סוסים ומיליוני דולרים פירושם עסק רציני אחרי הכל, עסק רציני מאוד!

למרבה האירוניה, למרות שאיש לא שם לב לשום דבר, הפעם זה היה כתוב בגדול על פניו של הדגם החדש של בוגאטי. על סבכת הרשת השחורה של ה-Chiron Pur Sport נצבעה 16. עכשיו, זה היה סימן שמתקיים איזה משחק מספרים – 16 אחרי הכל זה כפולה של 4! לקחתי את זה כסימן מהשמיים (שם משחק המספר הגדול ביותר ממשיך להתקיים עד אינסוף) וזה שכנע אותי שלא יצחקו עלי אם אעז לחלוק את ה’גילוי’ שלי עם מישהו – במיוחד מישהו מבוגטי . בתוך כל ההמולה התקשורתית על הבמה סביב הספורט כירון פור, פרנק הייל, סגן מנהל העיצוב של בוגאטי עמד קרוב מספיק אליי ויותר מכך, נראה טוב מספיק כדי להחניק צחוק.

מה שקרה אחר כך היה הקלה ואכזבה התגלגלו לאחד. פרנק התחיל עם זמזום והפסקת הריון לפני שהוא הודה שצדקתי. כן, לבוגאטי היה מספר מזל והוא אכן היה ארבע. אז זה לא היה מטופש ולא אבסורד – הוקל מאוד! אבל בוגאטי כבר ידע על ה’גילוי’ שלי ואפילו תיכנן אותו כך – מאוכזב מאוד! בכל מקרה, הטוב שיצא הוא זה – פרנק היה אדיב מספיק לקחת אותי לסיור והראה לי את כל ה’ארבע’ שנתקלתי בהם ועוד כמה שפספסתי. אז, לכל חובבי הרכב, האובססיביים למתמטיקה ותיאורטיקני הקונספירציה, הנה מה שפרקנו בינינו!

מספר ספורט כירון פור

מספר המזל של בוגאטי

ה-16 המופיעים באומץ על הגריל של בוגאטי כירון פור ספורט מתייחס למספר הצילינדרים במנוע שלו – מסודר בארבע שורות של ארבעה. הלב האדיר של בוגאטי הוא מנוע 8.0 ל’ W16, שתחילה הפיק קצת יותר מ-1000 כ”ס בויירון וכעת מייצר 1600 כ”ס ב-Chiron Super Sport. לכן, בעוד ש-8 ו-16 הם כפולות של 4, נראה שכל השאר מתגלגל בארבע, בדיוק. 4 מגדשי טורבו; 4 צינורות זנב בתוך יציאות הפליטה המרכזיות הכפולות ביצירת טיטניום; 4 ‘מגני אוויר’ בכנף האחורית הרחבה (אלמנטים אווירודינמיים); ו-4 קווי העיצוב לצד המנוע. בנוסף, המכונית היא בעלת הנעה 4 גלגלים קבועה ומספר קוביות הלד היוצרות את מנורות היום הוא 4. גם בפנים, החוגה אחת יותר מדי בקונסולה השולטת באקלים היא לא אחת או שתיים, אלא ארבע. אם אתם זוכרים, ה-Bugatti Veyron חיברה בדיוק את הקוד הזה לשמה – Bugatti Veyron EB 16.4, כאשר EB מתייחס ל-ettore Bugatti, המייסד, בעוד ש-16 ו-4 הם מספר הצילינדרים ומגדשי הטורבו בהתאמה.

פרנק הייל סודיפ כשי בוגאטי

אם אתה אוהב לפצח קוד או משחק של מספרים, מקווה שנהנית מהסיפור הזה. העליתי גם סרטון קצר של ‘סיור הארבעה’ שלי ב-YouTube/Drivemeonline. יש לי הרגשה שתאהב את זה. (מקווה שגם אתה נרשם!) האם נתקלת בכל דגם רכב אחר עם מספר מזל או אות משלו? שתפו בתגובות בבקשה. זה אף פעם לא טיפשי מדי, אתה יודע!

סקיצה: פרנק הייל, סגן מנהל העיצוב, בוגאטי
תמונות: Bugatti Media Newsroom

פוסטים דומים

Leave a Reply