בוגאטי צ’ירון פור ספורט: זריזות מול מהירות

1
בוגאטי צ’ירון פור ספורט: זריזות מול מהירות

מה יותר רצוי במכונית ספורט? כמה מהר הוא זז או איך הוא זז כשהוא מהר? Bugatti Chiron Pur Sports אומר לנו, זה האחרון.

הצצה ראשונה: שותה את כל האורות שרקדו עליו, בוגאטי כירון החדש תפס את מרכז הבמה, מעולם לא נותר להרגיש בודד לרגע, ובכל זאת לא צמא לתשומת לב אני בטוח – המהדורה הזו נחשפה ברחבי העולם במרץ לפני שהמגיפה הצעידה את כולם על. צבוע צהוב ושחור, בוגאטי Chiron Pur Sport זה היה יציאה מהכחול והשחור שזיהינו עם Chiron מאז השקת המקור. תמונות האתר מציגות את הגרסה הכחולה והשחורה, וזו הסיבה שאתה רואה אותה גם כאן. ה’מספר’ 16 הצבוע על הגריל מכריז על מספר הצילינדרים שהוא מסתיר באותו פלא של 8.0 ל’ שמסתובב עם מומנט של 1600 ננומטר עם הספק של 1500 כ”ס. ה-Pur Sport לא באמת עוסק יותר בכוח, אז הנתונים האלה לא השתנו, אבל מד המהירות דחף את רצועת ה-6700 סיבובים שלו ב-200 נוספים!

למה Chiron Pur Sport? – נשיא בוגאטי

“דיברנו עם הלקוחות והבנו שהם רוצים רכב שמכוון עוד יותר לזריזות ולפניות דינמיות. מכונית היפר-ספורט שכמהה לכבישים כפריים עם כמה שיותר עיקולים. מכונת נהיגה ללא פשרות, ללא פשרות. כתוצאה מכך, הרכב נקרא Chiron Pur Sport1”, מסביר סטפן וינקלמן, נשיא בוגאטי. “על ידי קיצוץ המשקל ב-50 ק”ג ובו זמנית הגברת כוח הירידה והגדרת שלדה בלתי מתפשרת וספורטיבית כמו גם מערך מתלים, Chiron Pur Sport1 מתגאה באחיזה מדהימה, בהאצה סנסציונית ובטיפול מדויק במיוחד. זה הבוגאטי הבלתי מתפשר אך הזריז ביותר בתקופה האחרונה”.

מספר מזל בוגאטי Chiron Pur Sport

מה מסמל המספר? קרא את המאמר שלי על ‘מספר המזל של בוגאטי’.

בהשוואה ל-Chiron ול-Chiron Super Sport 300+?

החל מעובדה של אירוניה, המהירות המרבית של Chiron היא 420 קמ”ש אך היא מטפסת ל-350 קמ”ש בפור ספורט החדש – זה סוג של כוח למטה שהתצורה האווירודינמית החדשה מוסיפה בעוד שהמשקל המופחת באופן משמעותי משפר את הזריזות.

80% מתבת ההילוכים חודשו ויחסי ההילוכים התקרבו בכל הילוך, מה שהופך את ההעברות למהיר יותר והנהיגה מלהיבה יותר אפילו במהירויות ‘רגילות’. צמיגי מישלן בעלי ביצועים גבוהים המשתמשים בתערובת חומרים חדשנית לאחיזה קיצונית, בעוד שהשלדה והמתלים תוכננו לכיפופים מהירים יותר. Chiron Pur Sport מתמקד בביצועים משופרים באופן מוחשי בכל המהירויות. לעומת זאת, Chiron Super Sport 300+ כפי שהשם מרמז היא המכונית שוברת השיאים ששברה לראשונה את מחסום המהירות של 300 מייל לשעה.

מערכון פור ספורט פרנק הייל

השגת ‘פור ספורט’

ה-Chiron Pur Sport קל יותר ב-50 ק”ג ועונד על השרוולים את הסוד שלו – שפע של סיבי פחמן, טיטניום, מגנזיום ואלומיניום. אחד המאפיינים המרשימים במהדורת Pur Sport החדשה הם מה שבוגאטי מכנה “להבי אוויר” – שתי טבעות שמתאימות סביב הגלגל כדי לשאוב אוויר מבפנים כלפי חוץ וחותכות אותו לכיוון פתחי האוויר הצדדיים מאחור, אשר ב סיבוב מקרר את תאי השמן בצורה טובה יותר ב-6%. זו הפעם הראשונה אי פעם שגלגל נושא את הטכנולוגיה לשיפור האווירודינמיקה לשיפור כוח הירידה והקירור – ראוי באמת למכונית היפר ממוקדת ביצועים משופרים. התכונה הנוספת שתפסה לי את החשק הייתה מפלטי הטיטניום העתידניים. קצות הפליטה הכפולים נראים מורכבים מספיק ולא ניתן לייצר אותם בדרך המסורתית. אז בוגאטי השתמש בטיטניום. בדיוק כפי שהם השתמשו במגנזיום עבור הגלגלים שלהם, בגודל 20 אינץ’ מלפנים ו-21 אינץ’ מאחור.

הקשיבו (ותראו) את כל זה מוסבר על ידי פרנק הייל, סגן מנהל העיצוב בבוגאטי, כשהוא עונה בסבלנות על שאלותי ומדגים את התכונות יוצאות הדופן הללו. צפה בו בחלון למעלה או צפה ב-YouTube/Drivemeonline.

השינויים בקצרה

  • מערך שלדה חדש: קפיצים מוצקים יותר, בולמים ותותבים חדשים
  • גלגלי מגנזיום חדשים עם להבי קרבון, צמיגי Michelin Sport Cup 2R חדשים
  • מצב נהיגה חדש ESC Sport Plus: האצה לרוחב עד 1.6 גרם
  • תיבת הילוכים חדשה: יחסים קצרים ב-15%, גמישות משופרת עד 45%
  • תפוקת מנוע: 1,500 כ”ס ב-6,900 סל”ד, 1,600 ננומטר מ-2,000 עד 6,000 סל”ד
  • תאוצה משופרת: 0-100 קמ”ש ב-2,3″, 0-200 קמ”ש ב-5,5″, 0-300 קמ”ש בפחות מ-12 אינץ’
  • מסה לא קפיצית מופחתת: יחס הספק למשקל השתפר ל-1.19 ק”ג/כ”ס (2,62 ליברות/כ”ס)

בוגאטי Chiron Pur Sport Agility לעומת מהירות

נועד להגביר את הביטחון

מחלקת העיצוב התמקדה בהענקת לויזה של Chiron Pur Sport החדש ביטוי תכליתי ודינאמי. הקווים המשפרים מבחינה אסתטית מכוונים בעיקר אווירודינמית – כמו כניסות האוויר הרחבות מאוד ולוח פרסה מוגדל בתחתית המשמשים כיציאות אוויר מושלמות של רדיאטור. המפצל משתרע בצורה ניכרת מלפנים, מוסיף לנוכחות הרחבה ומייצר כוח כלפי מטה מרבי.

עיצוב חדש אופציונלי של צבע מפוצל פותח עבור Chiron Pur Sport – השליש התחתון של הרכב כולל סיבי פחמן חשופים כדי לגרום לרכב להיראות אפילו נמוך יותר – למה, מהצדדים, נראה שהמשטחים הכהים האלה מתמזגים עם הכביש!

הספויילר האחורי של הרכב המשתרע על פני 1.90 מטר מייצר כוח כלפי מטה גדול, והמפזר הבולט גם מגביר משמעותית את האווירודינמיקה של הרכב. תושבות כנפיים זוויתיות יוצרות X גדול בשילוב עם הסינר האחורי, תכונה בהשראת אלמנטים של מדע בדיוני וספורט מוטורי. ביטול הרכיב ההידראולי של הספויילר המתרחב באופן אוטומטי מפחית את משקלו בעשרה קילוגרמים. עיגול העיצוב הוא צנרת פליטה קלה במיוחד ועמידה במיוחד בפני טמפרטורות עשויה טיטניום בהדפסת תלת מימד.

למה הדפסת תלת מימד ולמה טיטניום?

העיצוב מורכב למדי, וחשוב מכך, דק מאוד. צינור הפליטה הפנימי הוא בעובי של .9 מ”מ בלבד – (צפו בסרטון כדי לשמוע אותו נשמע כמו מכשיר כירורגי!) שהוא קצר בהרבה מהרדיוס המחייב של 2.5 מ”מ הנדרש בתקנות כדי להפוך אותו לפחות חד ומסוכן להולכי רגל. אז בוגאטי יצרה צינור חיצוני עם מה שנראה כמו עבודת פיליגרן על האגזוז! מלבד מראה טוב, הם עוזרים להפריד אדי פליטה חמים מסיבי הפחמן ושומרים על בטיחות החומר היקר. קצה הפליטה המורכב נחרט שכבה אחר שכבה בלייזר, מתוך ערימה של כוח טיטניום. השימוש בטיטניום עזר לצוות העיצוב לחסוך במשקל מאחור – מכיוון שמכונית בעלת מנוע בינוני זקוקה לאיזון משקל לטובת החזית.

גם לפנים הגולמיים במכוון יש מנטרה אחת ב-Chiron המחודש – קלילות. אלקנטרה מבטיחה אחיזה אידיאלית בגלגל ההגה ומשפרת את תמיכת הצד במושבים – גם ברמות האצה צידיות קיצוניות, שה-Chiron Pur Sport מוכן להן, בתוספת מצב ספורט. כל העיצובים והבקרות עשויים אך ורק מאלומיניום שחור, אנודיז או טיטניום.

Bugatti Chiron Pur Sport Aero Wheels Downforce

הגלגלים הראשונים אי פעם שיוצרים כוח למטה

הגלגלים יצוקים במגנזיום וכוללים להבי אוויר אופציונליים עבור ה-Pur Sport. הם מוסיפים 200 גרם לכל גלגל, אבל באופן אירוני הוספת משקל במקרה זה משפרת את ביצועי המכונית. מסודרים בטבעת, הלהבים מבטיחים אוורור אידיאלי של הגלגלים – קירור הבלמים – תוך חיזוק האווירודינמיקה. בזמן שהרכב בתנועה, הטבעות מושכות את האוויר החוצה מבפנים הגלגלים, ופרופיל הטבעות מתעל אותו לכיוון האחורי. המצאה זו מונעת מערבולות שליליות באזור הגלגלים וגם משפרת את הזרימה על דופן הרכב. כיסוי מיוחד על כל אחד מחמשת אומי הגלגל ממזער את המערבולת ומוסיף מגע ויזואלי אחרון לעיצוב הגלגל. הגלגלים והרכיבים הנלווים הפחיתו 19 ק”ג בסך הכל, מה שמוסיף לאחיזה ולשליטה טובים יותר. צפו בסרטון בו פרנק הייל, ראש העיצוב החיצוני חייב להסביר לכם את טכנולוגיית הגלגלים.

בוגאטי ומישלין פיתחו את הצמיג החדש Bugatti Sport Cup 2 R במידות 285/30 R20 מלפנים ו-355/25 R21 מאחור כדי להתאים לעיצוב גלגלי Aero החדש. מבנה צמיגים שונה ותערובת גומי שיוצרת אחיזה רבה יותר מגבירים את התאוצה הצידית של הרכב ב-10% לביצוע סיבובים מהירים יותר.

Bugatti Chiron Pur Sport מהירות מרבית

מערך שלדה ומתלים ללא פשרות

בוגאטי אומר כי השלדה והמתלים הוגדרו מחדש עבור כבישים מפותלים מבלי להשפיע לרעה על הנוחות. 65% קפיצים מוצקים יותר מלפנים ו-33% קפיצים מוצקים יותר מאחור, אסטרטגיית בקרת שיכוך אדפטיבית המכוונת לביצועים, כמו גם ערכי קמבר שהשתנו (מינוס 2.5 מעלות) מבטיחים ביצועים זריזים ומהירים אף יותר בכפיפות. חוץ מזה, מייצבי סיבי פחמן מלפנים ומאחור ממזערים את הגלגול. בחלק הזה של המכונית יש חיסכון במשקל של 19 ק”ג – 16 ק”ג בין ארבעת הגלגלים, שני ק”ג על לוחות הבסיס של רפידות הבלמים מטיטניום וק”ג על דיסקי בלמים. פחות משקל מביא ליותר אחיזה ויותר נוחות, שכן בולמים אדפטיביים צריכים להתמודד עם מסות נמוכות יותר והגלגלים מסוגלים לשמור על מגע כביש ביתר קלות, שכן החיבור בין השלדה, המתלים והמרכב מוצק ב-130% מלפנים ו-77% יותר ישנם.

מלבד ארבעת מצבי הנהיגה המוכרים EB, כביש מהיר, טיפול וספורט, המהדורה החדשה של Chiron כוללת מצב נהיגה ספורט + כדי “להפוך את הביצועים המשופרים הללו למוחשיים יותר מבחינה רגשית”. במסלולי מירוץ יבשים, מערכת בקרת המשיכה נכנסת לפעולה הרבה יותר מאוחר במצב החדש המיועד למומחי פניות מיומנים, מה שמאפשר לנהגים להתאים את סגנון הנהיגה היחודי שלהם אפילו לפינות מהירות יותר – בין אם הם רוצים לשמור על קווים חדים כתער. ספר או להיסחף!

Bugatti Chiron Pur Sport 60 דוגמאות

אותו פלט. שידור חדש.

הסימן האמיתי של מכונת נהיגה נהדרת הוא לא מהירות. זוהי המיומנות להתמודד עם אתגרים במהירות. וכך תפוקת הכוח של מנוע ה-8.0 ליטר W16 של בוגאטי צ’ירון פור ספורט נותרה ללא שינוי ועומדת על 1500 כוחות סוס ומומנט של 1600 ניוטון מטר, אך תיבת ההילוכים תוקנה על פני 80% ממרכיביה. יחס ההילוכים הכולל הוגדר קרוב יותר זה לזה ב-15% לטיפול דינמי עוד יותר עם זמינות כוח מהירה יותר. במיוחד ביציאה מפינות, הבוגאטי Chiron Pur Sport יכול לתפוס מהירות אפילו יותר באגרסיביות עם תוספת האחיזה כמו גם השלדה והמתלים הישירים יותר. עם זאת, באופן מעניין, שחרור מלוא הכוח מביא כעת את המכונית ל-350 קמ”ש במקום 420, הודות לכוח ההורדה המוגבר מאוד שנוצר על ידי הספויילר האחורי החדש.

במקביל, בוגאטי הגדילה את מהירות המנוע המרבית של יחידת ה-W16 ב-200 סל”ד ל-6,900 סל”ד. זה, יחד עם יחס ההילוכים הקרוב יותר מאפשר העברות הרבה יותר קלות ואלסטיות למעלה או למטה הילוכים. אז, ה-Chiron Pur Sport מאיץ מ-60 ל-120 קמ”ש כמעט שתי שניות מהר יותר מה-Chiron. כמו כן, הנה השוואה של התאוצה בין Chiron ל-Chiron Pur Sport (נתונים בסוגריים) – 0-100 קמ”ש ב-2 ,3 אינץ’ (2.4 אינץ’), 0-200 קמ”ש ב-5.5 אינץ’ (6.5 אינץ’), 0-300 קמ”ש בפחות מ-12 אינץ’ (13.6 שניות)

ייצור ה-Bugatti Chiron Pur Sport יחל במחצית השנייה של 2020. מוגבל ל-60 יחידות, ב-3 מיליון יורו (13.48 מיליון דירהם) לא כולל מע”מ.

שרטוט: פרנק הייל, תמונות: מסופק

Leave a Reply