אסטון מרטין חושפת את ה-DBR22 בשבוע המכוניות של מונטריי

4
אסטון מרטין חושפת את ה-DBR22 בשבוע המכוניות של מונטריי

אסטון מרטין בחרה בשבוע המכוניות של מונטריי 2022 כדי לחשוף את ה-DBR22 המרהיב בפעם הראשונה: קונספט עיצובי בנוי דו-מושבי בעל מנוע V12, החוגג את קו הדם יוצא הדופן של המותג של רוכבי ספורט בתא הטייס הפתוח.

יצירת קונספט העיצוב DBR22, שנחשף בקליפורניה, הוא האחרון בשורה ארוכה של פרויקטים יוצאי דופן המטופלים במומחיות על ידי חטיבה בהתאמה אישית, Q by Aston Martin, שחוגגת השנה עשור לבניית מכוניות בלעדיות עבור העולם. הלקוחות הכי נבונים.

עמלות חד-פעמיות אייקוניות כמו אסטון מרטין ויקטור ומבצעים בנפח נמוך כמו וולקן – מוגבל ל-24 דוגמאות ברחבי העולם, ו-Vantage V600 – מוגבל ל-14 בלבד, הן דוגמאות נהדרות באמת לשיתופי פעולה אלו. נראה שרק אז מתאים שקונספט העיצוב של DBR22 צריך להוות גם בסיס לדוגמא למציאות ייצור עבור מספר אקסקלוסיבי במיוחד של לקוחות Q של אסטון מרטין.

DBR22 הוא שילוב מושלם של ניקיון עיצובי, דיוק הנדסי, ביצועים שובי לב ותשוקה אמיתית על ידי שילוב האמנות הקלאסית של בניית מכוניות עם חומרים מתקדמים וטכנולוגיות ייצור מתקדמות. חגיגה מושלמת של Q מאת אסטון מרטין והפוטנציאל הבלתי מוגבל שלה. הכל מודגש על ידי הידע, זהו אחד הנדירים ביותר של אסטון מרטינס בהיסטוריה העשירה של 109 השנים של המותג.

עם פרופורציות קלאסיות ועיקולים שריריים ללא רבב, DBR22 מדבר ללא בושה על מסורת – במיוחד שושלת החיים של אסטון מרטין של מכוניות ספורט דו-מושביות דו-מושביות פתוחות המנצחות בעולם כמו DBR1 ו-DB3S – אך מבטאת זאת עם מבט דינמי חדש על הנושא המרתק הזה. .

DB3S מייצג חלק חשוב מהיסטוריית התחרות של אסטון מרטין. גוף הסגסוגת DB3S של פרנק פילי, שהוצג בשנת 1953, נודע בקימורים וביעילות האווירודינמית שלו, וביסס את אסטון מרטין כמתחרה רצינית של לה-מאן וצבר תוצאות מרשימות.

DBR1, הידועה כמכונית הספורט האולטימטיבית של אסטון מרטין, לקחה את שפת העיצוב של פילי שלב קדימה והפכה לאחת מהחשובות והמשפיעות ביותר של אסטון מרטין בכל הזמנים – ניצחה בכמה מירוצים בולטים, המפורסם ביותר היה כמובן לה מאן ב-1959, מונע על ידי קרול שלבי ורוי סלבדורי, ולקחת את נבחרת אסטון מרטין לניצחון האולטימטיבי: זכייה באליפות העולם למכוניות ספורט באותה שנה (59′)

קונספט העיצוב DBR22 מציג גוף חדש לחלוטין מהמעצבים באסטון מרטין. הצורה יוצאת הדופן שנבנתה במאמן נוצרת ממספר מינימלי של לוחות גוף כדי ליצור נוכחות מפוסלת ושרירית יותר. התוצאה: שילוב חלק וללא מאמץ של דרמה ואלגנטיות יוצאי דופן, עם מספר מאפייני עיצוב ייחודיים להחמיא.

תכונה ראויה לציון במיוחד היא הגריל הקדמי החדש המשלב עיצוב סיבי פחמן ייחודי במקום הוורידים הרגילים שנראו בייצור הסדרתי של Aston Martins. עיצוב זה לוקח השראה ישירות מה-DBR1 וה-DB3S, נותן זהות ייחודית השואבת מהמורשת של אסטון מרטין אך משתמשת בהשראה זו כדי ליצור עיצוב עכשווי באמת.

מכסה המנוע כולל פתח אוורור דרמטי של פרסה שקוע כדי לסייע בזרימת האוויר ממנוע ה-5.2 ליטר V12 Twin-Turbo שיושב מתחתיו. קו מכסה המנוע הארוך והבלתי שבור הזה מושך את העין שלך לאחור לכיוון תא הטייס, מעל מסיט הרוחות בקו הנמוך והמראות העדינות, המורכבות לחלק העליון של הדלתות על זרועות סיבי פחמן דקיקות ומרמות רוח.

סט חישוקי סגסוגת חדשים לגמרי בגודל 21 אינץ’ יושב בצורה מושלמת בתוך קשתות הגלגלים. עם עיצוב ייחודי של 14 חישורים שנוצר במיוחד עבור ה-DBR22, גלגלים קלים אלו כוללים רכזת נעילה מרכזית הנגזרת מספורט מוטורי, זמינה גם למפרט ממגוון צבעים נרחב.

תפיסת העיצוב DBR22 מציגה גם צבע מותאם לחלוטין, שפותח במיוחד עבור האירוע באמצעות ‘צייר לדגימה’ – אפשרות בלעדית הזמינה דרך Q by Aston Martin, ומדגימה את אפשרויות העיצוב העצומות הניתנות להשגה שוב באמצעות השירות המותאם למארק.

תא הטייס של ה-DBR22 ממשיך את המיזוג של גישות קלאסיות ועכשוויות עם רכיבים ייחודיים רבים ושימוש נרחב הן בעור והן בסיבי פחמן חשופים. עם ארכיטקטורה המוגדרת על ידי לוח המחוונים החדש לגמרי ותצוגות מידע בידור אלגנטיות, הוא נותן את הטון לסביבה נקייה ולא מבולגנת.

למרות שלוקח השראה ממכוניות התחרות המנצחות בעולם של אסטון מרטין, ה-DBR22 אינו רוכב חשוף בפנים. עורות גמישים וארומטיים מציפים את לוח המחוונים העכשווי, ומושבי הביצועים של סיבי פחמן משתרעים על צמרות הדלתות כדי ליצור רמז מזמין של הפנים.

מאחורי המושבים עולים תאומים תאומים המחליקים את זרימת האוויר מאחורי ראשי הנהג והנוסע. בחלק האחורי, לקונספט העיצוב של DBR22 יש גרפיקת אור אופקית שאין לטעות בה באדיבות פס האור הדק ברוחב המלא שנוצר במיוחד עבור יישום זה. מתחתיו יושב פאנל מחורר כדי לאפשר לאוויר חם לצאת מהזנב.

היצירה הפיסולית להפליא הזו היא עוד תכונה ייחודית של העיצוב המסקרן DBR22. יחד עם המפזר המשולב בצורה חלקה וזוג צינורות פליטה בקוטר גדול, ל-DBR22 נוכחות כביש מדהימה, לוכדת בצורה מושלמת את הרגש הגולמי של חווית הנהיגה.

עם מגוון רחב של אפשרויות זמינות באמצעות השירות המהולל בהזמנה אישית, Q by Aston Martin מציעה ללקוחות של כל דגמי Aston Martin את ההזדמנות ליצור משהו ייחודי לחלוטין. בנוסף לצבעים וגימורים, גרפיקה בהתאמה אישית ועד פחמן כהה וחומרים מותאמים הן בפנים והן בחוץ, כל מכונית Q by Aston Martin יכולה לדחוף את גבולות העיצוב והרצון והיא מותאמת לחלוטין ללקוח.

הודות למערכת הנעה V12 Twin-Turbo בנפח עצומה של 5.2 ליטר, ה-DBR22 מגבה את המראה יוצא הדופן שלו עם ביצועים עוצרי נשימה באמת; תפוקות שיא של 715PS ו-753Nm מספקות הנעה מספקת כדי להאיץ את ה-DBR22 מעמידה ל-60 קמ”ש תוך 3.4 שניות בלבד ועד למהירות מרבית של 198 קמ”ש/319 קמ”ש. בלי שום דבר מלבד הזרם הגלוש בין הנהג לבין היללה הבלתי נשכחת של שנים עשר צילינדרים של המנוע האפי הזה, ה-DBR22 מבטיח להיות גירוי חושי אינטנסיבי.

באופן דינמי, ה-DBR22 מכוון לחיבור נהג אמיתי, עם שלדה מושחזת כדי לספק דיוק, זריזות ומישוש באותה מידה. כיול ייחודי של המנוע ותיבת ההנעה האוטומטית עם 8 הילוכים משתמש בעיצוב מומנט כדי להעניק ל-DBR22 אופן ומסירה, שלא כמו כל דגם אחר. עמוד הגה מוצמד מביא לדיוק רב יותר ומספק משוב מפורט יותר כך שהנהג יכול לבנות תמונה מדויקת יותר של האחיזה הזמינה.

תשומת לב ניתנה גם למבנה השלדה של ה-DBR22. לוחות גזירה קדמיים ואחוריים ייחודיים מגבירים עוד יותר את קשיחות הפיתול, עם כיול מותאם עבור הבולמים האדפטיבים המספקים דיוק וגמישות לשילוב של בקרת גוף ועידון נסיעה שיהפכו את ה-DBR22 לתענוג מוחלט לנהיגה – בכביש או במסלול מירוצים.

ה-DBR22 כולל גם תת-מסגרת אחורית מודפסת בתלת מימד – הפעם הראשונה שבה אסטון מרטין הציגה שיטה כזו. הרכיב עשוי ממספר חלקים מודפסים בתלת מימד מאלומיניום המלוכד ליצירת תת-המסגרת המוגמרת. היתרונות ברורים, עם חיסכון משמעותי במשקל וללא הפחתה בקשיחות, בנוסף ליכולת לייצר חלקים מיוחדים לדגמים בעלי נפח נמוך במיוחד, במידת הצורך.

רוברטו פדלי, מנהל טכני ראשי של אסטון מרטין, אמר, “הטכנולוגיה היא מרכזית בבניית DBR22, עם שימוש נרחב בסיבי פחמן לאורך כל הדרך, ושימוש בהדפסת תלת מימד לייצור רכיב מבני. DBR22 מציג את היכולות הייחודיות של אסטון מרטין, עם עיצוב ברמה עולמית בשילוב עם גישה זריזה וחכמה להנדסה וייצור. עבור מכונית שתוכננה לחגוג את שירות ההתאמה האישית האולטימטיבי, ההתפתחויות ההנדסיות אומרות של-DBR22 באמת יש את התיאטרון הדינמי שיתאים, מה שמבטיח שהנהיגה ממכרת בדיוק כמו המראה שלה.”

קונספט העיצוב DBR22 יוצג ב Pebble Beach Concours D’Elegance מיום שישי 19ה’ -יום ראשון 21רחוב של אוגוסט.

UP IN NEWS


לכל החדשות, הדיווחים והביקורות האחרונות בתחום הרכב, עקבו אחרינו טוויטרכמונו ב פייסבוקהירשם לנו יוטיוב עמוד, ועקוב אחרינו אינסטגרם, שמתעדכן מדי יום.


הישאר לפני העקומה

פתח את המקור המוביל בעולם לחדשות וניתוח רכב.

Autoscommunity.com מספקת פתרונות שיווק ופרסום חדשניים לתמיכה ביעדי מסע הפרסום הספציפיים של מפרסם. תוכניות מותאמות אישית ממנפות את המיטב של Autoscommunity.com. צור קשר עם צוות המכירות שלנו עוד היום וראה מה הצוות שלנו יכול לעשות עבור פתרונות הפרסום המותאמים אישית שלך.

פרסומת

אנא כלול מספר ליצירת קשר אם אתה רוצה לדבר עם צוות המכירות שלנו. ניתן ליצור קשר גם בדרכים הבאות:

תזכורת בטיחות – נא לחגור! חגורות בטיחות מצילות חיים מדי יום. חגור תמיד חגורות בטיחות והשתמש בריסון מתאים לכל הנוסעים הילדים.

פרסומת

חושבים שהחברים שלך יהיו מעוניינים? שתף זאת

פוסטים דומים

Leave a Reply